Ani třígólový náskok v Děčíně nestačil

Ani třígólový náskok v Děčíně nestačil

Do utkání v Děčíně vstoupily Řisuty parádně. Po dvanácti minutách hry totiž vedly 3:0 a tento náskok skoro udržely do první přestávky. Bohužel 18 sekund před pauzou domácí snížili a to buldoky položilo. Druhou třetinu prohráli 0:4 a už se nedokázali dostat zpět do zápasu.

HC Děčín – HC Řisuty 7:4 (1:3, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky
: 20. Trávníček (Černý, Volráb), 25. T. Nezbeda (Charvát, Černý), 30. Černý (T. Nezbeda), 31. Trávníček (Pšenička), 38. D. Tůma (Charvát, Černý), 52. J. Tůma (Brož), 59. Pšenička (Trávníček, Volráb) – 9. Sýkora, 11. Patyk (Zich, Bílek), 12. Routa (Janda, Potěchin), 56. Routa (Pejchal, Řepka). Rozhodčí: Glanc – Toman, Motl. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 412. Průběh utkání: 0:3, 6:3, 6:4, 7:4. Nejlepší hráči: Michal Trávníček (DEC), David Routa (RIS).

HC Děčín: Lavinger (14. Skokan) – Brož, Gottfried, Kučera, Charvát, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Pšenička – Černý, Volráb „A“, Trávníček „C“ – Nowák, J. Tůma, Macek.
HC Řisuty: Pánek – Řepka, Zich, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek ©, Patyk, Routa – Sýkora, Pejchal, Rendla – Chamrád, Výrut, Okegawa.

Buldoci v začátku utkání navázali na středu, kdy v závěru otočili výsledek s Klatovy. A znovu byl pod tím podepsaný Ondřej Sýkora! Ten na stadionu, kde začínal kariéru v dospělém hokeji, vystihl úmysl obránce a od vlastní modré jel sám na bránu. Udělal to mazácky a Lavingerovi nedal šanci. Následně po dvou faulech domácích měli hokejisté Řisut přesilovku pět na tři. Adam Zich v ní skvěle našel u zadní tyče Petra Patyka a ten zdvojnásobil náskok. Téměř přesně o minutu později bylo ještě veseleji. David Routa si převzal puk u vlastní brány a dostal se do pásma soupeře. Z levého kruhu překvapil gólmana domácích a bylo to 3:0 pro Řisuty.

To ovšem bylo ze strany hostů prakticky vše. Necelých dvacet sekund před koncem první části hry totiž domácí Michalem Trávníčkem snížili a buldoci se z toho nedokázali oklepat ani po přestávce. Po čtyřech minutách totiž využil přesilovku Tomáš Nezbeda a zanedlouho poté vyrovnal David Černý. O pár desítek sekund později zkušený Michal Trávníček využil další chyby v obraně hostů a skóre bylo otočeno v prospěch Děčína.

Buldoci už se nedokázali dostat do tempa ze začátku zápasu a nadále krváceli. Ještě do druhé sirény domácí skórovali znovu a ve třetí třetině navýšili skóre na 6:3 po trefě Jana Tůmy. Řisuty ještě dokázaly reagovat, když David Routa dal svůj sedmý gól v sedmi zápasech, další dramatický závěr se ale nekonal. Medvědi při hře soupeře bez brankáře skórovali po sedmé a dokonali tak obrat z 0:3 na 7:4. Řisuty tak z venku znovu odjely bez bodového zisku.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

28.01. v 22:43 |

Aktuality

6.02. Odchod - Další kroky útočníka Davida Routy vedou do Německa. V Řisutech odehrál sedm zápasů a vstřelil stejný počet gólů. Díky a ať se daří!

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák