HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Proti Chebu první tři body v sezóně!

Ke druhému utkání druhé ligy 2022/23 zajížděli hráči Řisut do Chebu. Na jeho půdě se jim v minulosti nedařilo, tak zde chtěli konečně bodovat. A vyšlo to! Úřadoval hlavně Vítězslav Bílek, který vstřelil dva góly. Vyzdvihnout rozhodně zaslouží i gólman Petr Pánek. Ten totiž vychytal dvě trestná střílení soupeře a i další velké šance. Tři body jedou zpět do Řisut!

HC Stadion Cheb – HC Řisuty 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
: 22. Konášek (Trapl, Čejka), 39. Trapl (Kořán, Parshakov) – 21. Bílek (Patyk, Petráš), 31. Keszi (Rendla), 36. Křepelka (Okegawa), 53. Bílek (Patyk, Janda). Rozhodčí: Zeliska – Sýkora, Hlinka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Leština, Jakhanov, Stejskal, Shikut, Kořán, Klejna, Pohanka, Strýček „C“ – Troška, Fečo, Konášek, Nekvinda „A“, Trapl, Čejka „A“, Rozhon, Šťastný, Krutina, Vašíček, Paršakov.
HC Řisuty: Pánek – Janda, Rudovský, Potechin, Řepka, Strnad, Pokorný – Janeček, Keszi, Křepelka, Šťastný, Výrut, Bílek „C“, Patyk, Chamrád, Okegawa, Bláha, Petráš, Rendla.

Začátek zápasu se odehrával podobně, jako o víkendu v Jablonci – nepadaly góly. Ovšem domácí nebyli daleko. Po faulu Rudovského jel trestné střílení bývalý Buldok Nikolaj Paršakov, ale nevyzrál na Petra Pánka. Ani dvě následné přesilovky domácího týmu se neujaly.

I dnes se Buldoci prosadili jako první, tentokrát to bylo těsně po první přestávce. Petr Patyk už byl v dobré pozici pro střelu, nakonec ale ještě našel Vítězslava Bílka, který měl úlohu lehkou a poslal tak svůj tým do vedení. To ovšem netrvalo ani minutu, nekoncentrovanost obrany totiž znamenala, že Marek Konášek měl dost času a toho využil ve vyrovnávací trefu.

Buldoci se však dokázali oklepat. Krátce po půlce zápasu Vincent Keszi převzal puk na útočné modré čáře, najel si až před brankáře Kašpara a přesně zakončil. O necelých pět minut později bylo ještě veseleji. Jonáš Křepelka si v pravém kruhu položil obránce, přejel do středu a navýšil skóre přesnou střelou!

Ještě do druhé pauzy sice domácí Stadion dokázal vyrovnat Martinem Traplem, i s tím si však hráči Řisut poradili. V poslední části hry sice čelili několika velkým šancím soupeře, Petr Pánek už ale měl branku zavřenou. Trapl si dělal zálusk na další gól, právě brankář byl proti. A chvíli poté znovu zaúřadoval Vítězslav Bílek. Znovu to bylo po pasu Petra Patyka, kdy kapitán týmu zvýšil na 4:2.

Vzápětí Cheb měl k dispozici další trestné střílení poté, co fauloval právě dvougólový Vítězslav Bílek. Tentokrát jel na branku domácí Jan Nekvinda, Petr Pánek ovšem znovu zasáhl a i z velké míry díky němu tak Řisuty vezou domů z Chebu všechny tři body!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.