HC Stadion Vrchlabí VS. TJ HC Řisuty
44. KOLO // 18:00 29.2., Elektromont Aréna, Vrchlabí

Skvělý obrat v poslední minutě!

Šest sekund. Tolik času stačilo Buldokům, aby v poslední minutě zápasu s Novou Pakou otočili skóre a získali tak tři body. Výkon sice měl do ideálu daleko, důležité ale je, že Řisuty znovu zvětšily odstup na nepostupovou sedmou pozici, kterou momentálně okupuje Jablonec!

TJ HC Řisuty – BK Nová Paka 5:4 (2:1, 0:0, 3:3)
: 6. Patyk (Petráš, Fortelka), 17. Fortelka (F., Potěchin), 51. Kolářík (Keszi, Formánek), 60. Formánek (Patyk, Kolářík), 60. Danov (Vyskočil) – 1. Mlčoch (Abraham, Půlpán A.), 44. Petrák (Havrda, Půlpán T.), 45. Hnik (Malík, Půlpán T.), 56. Müller (Hnik, Půlpán T.). Rozhodčí: Malota – Juránek, Baxa. Vyloučení: 7:10, navíc Aleš Půlpán (NPA) OT za NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

TJ HC Řisuty: Jiroušek – Řepka, Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Zavřel, Novák F., Novák A. – Petráš, Patyk, Fortelka „A“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa.
BK Nová Paka: Vacek – Abraham „C“, Bezděk, Mlčoch, Müller, Holý, Suvorov – Půlpán A. „A“, Kerekanič, Hric „A“, Hnik, Malík, Janča, Kloutvor, Půlpán T., Foerster.

Úplný začátek zápasu Buldoci zaspali. Marku Mlčochovi trvalo pouhých 36 sekund, aby z pravého kruhu vymetl levou šibenici branky a poslal tak Novou Paku do vedení 0:1. Řisuty ale na sebe nenechaly dlouho čekat, v 6. minutě totiž Zdeněk Petráš našel na brankovišti volného Petra PATYKA, jenž už doklepl kotouč do odkryté branky – 1:1! Vzápětí šli domácí do čtyř, následující oslabení ale ubránili. Ve druhé části první třetiny byli rychle za sebou vyloučeni hostující Hric s Bezděkem, což vyústilo v dvojnásobnou přesilovku. Tu ještě Buldoci nevyužili, už v normálně přesilovce však přesně k tyči zakončil Michal FORTELKA – 2:1! Stejnou možnost měli v závěru první části i Bruslaři, kteří ve hře 5 na 3 jen pořádně prověřili Petra Jirouška, který se musel blýsknout skvělým zákrokem na zadní tyči.

V prostřední části hry hrály Řisuty hned tři přesilové hry, ani jednu ale nevyužily a ani se nedostaly do pořádné šance. Naopak ve čtyřech hrozili hosté, jako například když František Hric na přelomu poloviny zápasu nastřelil břevno.

Vstup do poslední periody měli lepší hosté. Ti totiž během devíti sekund otočili stav zápasu. Nejprve doklepl kotouč do sítě Martin Petrák a o chvilku později trefil přesně horní růžek František Hnik, rázem tak vedli hosté 2:3. Minutu poté měl velkou šanci na vstřelení první branky v Řisutech Zdeněk Petráš, ten ale neproměnil nájezd z pravé strany. Zanedlouho poté se vydal do útoku Václav KOLÁŘÍK, který se sice ke střele nedostal, jeden z obránců si ale srazil puk do vlastní sítě – 3:3! Pět minut před závěrečnou sirénou propukla velká radost na střídačce hostů. Tomáš Muller totiž vystřelil od modré čáry a po teči obránce skončil kotouč za zády Petra Jirouška – 3:4.

Řisutům se dnes vůbec nedařilo a málokdo věřil, že ještě dokáží s výsledkem něco udělat. V posledních třech minutách ale jakoby se něco zlomilo a Buldoci byli na koni. V 58. minutě měli k dispozici slibné přečíslení, Petr Patyk ale zakončil mimo. Trenér Jan Kregl, který zastupoval nepřítomného Michala Jagera v čase 58:53 odvolal brankáře a hrálo se tedy 6 na 5. Poté přišel čas 59:37 a znovu se objevil v šanci Patyk. Ten sice mohl střílet, ale ještě v lepší pozici našel Romana FORMÁNKA, který vyrovnal na 4:4! Hostům se něco hodně nelíbilo a to jakoby je výrazně vyvedlo z míry. Po buly totiž vůbec nebyli koncentrovaní, čehož využil Dominik DANOV, jenž v čase 59:43 rozhodl o těsné výhře Řisut 5:4!

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák