HC Stadion Vrchlabí VS. TJ HC Řisuty
44. KOLO // 18:00 29.2., Elektromont Aréna, Vrchlabí

Předehrávka rovněž neúspěšná

Buldoci podruhé za sebou vyšli bodově naprázdno. Po předpokládané porážce od Vrchlabí si chtěli spravit chuť na půdě Dvora Králové, proti kterému letos získali jen bod. A tak to také zůstane. Řisuty totiž nezvládly prostřední část hry, kterou prohrály 0:4 a nakonec podlehly Rodosu 2:6. Zdeněk Petráš si ve své premiéře připsal jednu asistenci, Matyáš Rendla se poprvé trefil ve druhé lize.

HC Dvůr Králové nad Labem – TJ HC Řisuty 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
: 7. Luštinec (Matějíček, Valášek), 28. Hoskovec (Mert, Půhoný), 34. Matějíček (Půhoný, Luštinec), 38. Brokeš (Sedláček), 39. Svoboda (Fořt, Ježek), 54. Svoboda (Mocek) – 1. Patyk (Novák), 51. Rendla (Petráš, Neiss). Rozhodčí: Hornáček – Ovsík, Teršíp. Vyloučení: 3:5, navíc Kolářík (RIS) OT za NESP. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.

HC Dvůr Králové nad Labem: Jeschke – Mocek, Petira, Matějíček „C“, Karlík, Franc, Mert – Fořt „C“, Ježek, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný „C“ – Sedláček, Šedivý, Brokeš.

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Novák F., Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Rudovský, Zavřel, Flachs – Řepka, Patyk, Fortelka „A“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa – Rendla, Petráš, Neiss.

Zápas sliboval napínavou podívanou: Dvoru Králové i Řisutům se v poslední době daří a oběma mužstvům jde o hodně. Zatímco Rodos bojuje o druhé postupové místo přímo do semifinále vyřazovací části, Středočeši se po rozpačitém startu soustředí na postup do předkola play off.

Debut v dresu hostujícího celku prožil útočník Zdeněk Petráš, který v Řisutech do konce ročníku hostuje z Děčína. Buldoci se vedení ujali hned po osmnácti vteřinách hry, kdy skóre otevřel nejproduktivnější hráč týmu Petr Patyk. Dalších padesát minut se ale prosazovali jen domácí.

V sedmé minutě srovnal Jakub Luštinec, rozhodující pro vývoj zápasu ale byla druhá část hry. V té se hráči Rodosu trefili hned čtyřikrát a dali základ náskoku, který už Řisuty nemohly dohnat. Buldokům se podařilo snížit až necelých deset minut před koncem, definitivní pečeť na výhru Dvora Králové však dal svým druhým gólem Daniel Svoboda.

Východočeši se tak osamostatnili na druhé pozici severské skupiny, třetí Most momentálně ztrácí čtyři body. Řisuty nadále okupují čtvrtou příčku tabulky, bod před Děčínem a pět bodů před šestým Jabloncem.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnes jsme měli skvělý vstup do utkání, když jsme se ujali vedení hned během prvního střídání. Bohužel jsme inkasovali v oslabení a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Utkání, dle mého názoru rozhodla situace, kdy jsme za stavu 2:1 pro domácí nevyužili 100% šanci a z protiútoku jsme smolně dostali gól. Potom už bylo velmi těžké se do utkání vrátit. A když už jsme se nadechli k náporu za stavu 5:2, byli jsme vyloučeni za přísný faul, který si dotyčný pán vyčetl z křišťálové koule a zápas definitivně rozhodla další branka domácích v přesilové hře,"

27.01. v 20:13 | Ondřej Mach, hokej.cz

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák