TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI
12. KOLO // 18:00 23.10., ZS Slaný

S Jabloncem za tři body!

Řisuty porazily Vlky z Jablonce a připsaly si první výhru v aktuálním ročníku druhé ligy. Výrazně k tomu přispěla první třetina, ve které se Buldoci dostali do dvougólového vedení. Hosté sice dokázali snížit, vyrovnat se jim už nepodařilo. Dvěma góly se blýskl Roman Formánek, po gólu přidali Šimon Náprstek a Karel Vencovský.

TJ HC Řisuty – HC Vlci Jablonec n. N. 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
: 9. Formánek (Huml), 11. Náprstek (Vencovský, Potěchin), 35. Formánek (Huml, Zderadička), 51. Vencovský (Okegawa) – 40. Miškovský (Frk, Maďar), 51. Homolka (Gecko). Rozhodčí: Velčovský – Dědek, Teršíp. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Vencovský, Potěchin „C“, Zderadička, Novák A., Bernáth, Zavřel, Novák F. – Holub, Fortelka „A“, Náprstek – Vyskočil, Huml „A“, Formánek – Hovsepjan, Patyk, Krpata – Danov, Řepka, Okegawa – Keszi.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek – Pilek, Pokorný, Krejsa, Pilař, Pavlů „C“, Čechura, Pulec, Tržický, Jandejsek – Jursa, Nezbeda, Frk, Homolka „A“, Kačírek, Král P., Gecko, Kotyza, Miškovský, Maďar „A“.

Řisuty vstoupily do utkání mnohem zodpovědněji než v Mostu a držely se převážně v útočném pásmu. Hned po necelých třech minutách je mohl poslat do vedení Hovsepjan, ten ale po přihrávce Patyka nezamířil přesně. V deváté minutě už se ale Buldoci prosadili, když Ivan Huml vyhrál buly a posunul kotouč na Romana FORMÁNKA, který z bezprostřední blízkosti branky změnil skóre na 1:0! O několik okamžiků později Zavřel chytře nahodil puk do útočné třetiny a sám na branku jel Juja Okegawa, toho ale vychytal brankář Jelínek. Domácí celek pokračoval v tlaku a ještě v první třetině se prosadil podruhé. Střelu Vencovského od modré odrazil gólman jen k Šimonu NÁPRSTKOVI, který zvýšil na 2:0! V závěru první třetiny měl Jablonec velkou šanci. Miškovský se ocitl úplně sám s pukem před Ilašenkem, svým pokusem ale branku netrefil.

První polovina druhé třetiny se hrála po většinu času v přesilovce jednoho z týmů. Buldoci předvedli hned několik zbytečných faulů na útočné polovině, naštěstí ale z těchto chyb neinkasovali. Naopak ve vlastní přesilovce se dostali do šancí. Nejprve Ivan Huml famózní přihrávkou od vlastní branky poslal do úniku Romana Formánka, ten ale druhý gól v utkání, zatím, nepřidal. Povedlo se mu to ale o pár desítek sekund později, když znovu Huml našel právě Romana FORMÁNKA a ten znovu doklepl kotouč do sítě – 3:0! Necelou minutu před koncem prostřední části hry přišel další faul Řisut u branky Vlků. Tentokrát šel na trestnou lavici Norair Hovsepjan a hosté dokázali snížit. Patnáct sekund před sirénou doklepl odražený puk za záda Ilašenka Daniel Miškovský – 3:1.

I začátek poslední periody měly Řisuty pod kontrolou. Tříbrankové vedení jim mohl vrátit David Holub, jeho střela z mezikruží se ale od břevna odrazila jen na čáru, nikoliv za ní. O chvíli později se ve velké šanci ocitl Patyk, který jel sám na Jakuba Jelínka, toho ale nepřekonal. A když neproměnili Buldoci, tak na 3:2 snížil Jablonec. David Homolka se nejrychleji zorientoval před brankovištěm a poslal puk pod břevno. Buldoci se ale rychle vzpamatovali a ani ne půl minuty poté si vzali dvoubrankové vedení zpět. Karel VENCOVSKÝ napřáhl ke střele od modré a kotouč skončil až za zády brankáře, 4:2! Konec utkání už si Buldoci pohlídali a nedopustili další ztrátu, poprvé v sezóně tedy berou tři body za výhru!

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnešní utkání bylo z naší strany velice dobře, a v některých fázích i chytře, odehrané. Dnešních získaných bodů si nesmírně vážíme, nutně jsme je potřebovali na zvýšení sebevědomí. Nyní si odpočineme a začneme se připravovat na další utkání v Trutnově.“

21.09. v 19:47 |