HC BAK Trutnov VS. TJ HC Řisuty
5. KOLO // 18:00 25.9., ZS Trutnov

Na úvod soutěže prohra ve Dvoře Králové

Na úvod nového soutěžního ročníku Řisuty prohrály na půdě Dvora Králové 2:6. za Buldoky se vždy na začátku třetiny prosadili Petr Patyk a David Holub. Buldoky hodně srážela častá vyloučení – v přesilové hře inkasovali hned pětkrát!

HC Dvůr Králové n. L. – TJ HC Řisuty 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
: 11. Valášek (Luštinec), 16. Dušek (Půhoný), 33. Matějíček (Karlík, Havlas), 35. Petira (Brokeš, Fořt), 49. Dušek (Půhoný, Petira), 52. Hoskovec (Dušek, Půhoný), 58. Čáslava (Hrazdíra, Brokeš) – 21. Patyk (Formánek, Bernáth), 43. Holub (Hovsepjan, Patyk) Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Střely: 44:25. Vyloučení: 6:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 530. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.

HC Dvůr Králové n. L.: Čáp – Čáslava, Franc, Karlík, Matějíček „C“, Petira, Tondr, Jirásek – Brokeš, Hrazdira, Fořt „A“ – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný „A“, Hoskovec, Dušek – Sedláček, Ježek, Šedivý
TJ HC Řisuty: Ilašenko (35. Novotný) – Potěchin „C“, Vencovský, Novák A., Dostál, Zavřel, Bernáth, Rudovský – Formánek, Fortelka „A“, Řepka – Náprstek, Huml „A“, Vyskočil – Keszi, Patyk, Hovsepjan – Okegawa, Holub, Paršakov

Řisuty měly hned ze začátku zápasu k dispozici přesilovou hru, tu ale po nedovoleném zákroku Tondra využít nedokázaly. Na začátku 10. minuty se proti pravidlům provinil také Oto Rudovský. Dvůr Králové přesilovku sehrál lépe a po trefě Milana Valáška z pravé strany vedl 1:0. V 16. minutě už se náskok domácích zdvojnásobil. Dominik Dušek si najel do prostoru mezi kruhy a prostřelil Ilašenka mezi betony – 2:0. V šanci se následně ocitl navrátilec Vincent Keszi, jeho střela ale Čápa v brance nevystrašila. Těsně před závěrečnou sirénou první třetiny Řisuty dostaly puk do branky, gól ale nebyl uznán kvůli hvizdu rozhodčího, který zazněl ještě předtím, než kotouč přešel brankovou čáru.

Vstup do druhé periody měli Buldoci výborný. V přesilové hře zpoza kruhu vystřelil Roman Formánek. Jeho pokus ještě za zády brankáře neskončil, k dorážce se ale dostal Petr PATYK a ten snížil na 1:2! Patyk byl znovu v akci o několik minut poté, když po jeho pokusu zazvonila tyč domácí svatyně. Ve zbytku druhé části zápasu ale znovu dvakrát inkasovali. Ve 33. minutě se dělovou ranou od modré čáry v přesilovce prosadil kapitán domácích Jiří Matějíček a zanedlouho poté trefil přesně také Michal Petira. Za stavu 1:4 Řisuty sáhly ke změně brankářů, když Honzu Ilašenka nahradil 18letý Luboš Novotný.

I do třetí třetiny Buldoci vstoupili tou správnou nohou, po dvou minutách totiž na 2:4 z jejich snížil David HOLUB! Stejný hráč byl o pár minut později poslán na trestnou lavici. Samotné oslabení tým Michala Jägera přežil, inkasoval ale tři sekundy po skončení trestu, podruhé v utkání se prosadil Dominik Dušek – 5:2. Na přelomu druhé poloviny poslední části hry na 6:2 pro domácí zvýšil, znovu v přesilovce, Jakub Hoskovec. A aby toho nebylo málo, tak znovu v početní výhodě upravil na konečných 7:2 veterán Petr Čáslava.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnešní utkání rozhodly přesilovky, protože ze sedmi inkasovaných gólů se domácí prosadili hned šestkrát v početní výhodě. Při hře pět na pět, si myslím, jsme byli rovnocenným soupeřem. Je třeba se vyvarovat zbytečných faulů a určitě zlepšit hru ve čtyřech. Ale neodjíždíme se svěšenou hlavou.“

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

10.09. Nový kapitán - Po konci Matěje Kosa přebere kapitánské céčko Michail POTĚCHIN.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák