HC Stadion Vrchlabí VS. TJ HC Řisuty
26. KOLO // 18:00 14.12., Elektromont Aréna, Vrchlabí

Ivan Záleský před začátkem sezóny

Vážení příznivci řisutského hokeje,
rád bych Vás informoval o aktuálním dění v naší hokejové organizaci před začátkem 15. druholigové sezóny.
Pokud si nezaujatý hokejový fanoušek přečte headline článků hokejových serverů z poslední doby, týkajících se našeho klubu, pak nutně musí mít pocit, že po neúspěšné sezóně může být ještě hůř. Nadpisy jako „Trenér Procházka již nebude pokračovat na lavičce Řisut“, nebo „Kos končí v Řisutech“ mohou skutečně navodit pocit, že se náš klub ocitá v problémech.
Proto bych rád, stejně tak jako před začátkem každé sezóny, informoval naše příznivce o aktuálním dění v klubu.

Začít ale musím – ač velice nerad – jednou smutnou zprávou. V dubnu nás překvapivě a hlavně nečekaně navždy opustil náš dlouholetý kamarád, letitý člen realizačního týmu a klubový lékař MUDr. Pavel Horovič. Jen těžko se hledají při takovýchto smutných událostech slova, která by vyjádřila pocity a pohnutí duše. Odešel nám kamarád a dobrý člověk. Nezbývá, než říct – Pavle, odpočívej v klidu a pokoji.

Ale zpět k hokeji. Asi tou největší novinkou je změna na postu trenéra. Martin Procházka po tříletém působení v klubu po vzájemné dohodě skutečně končí. Došli jsme k závěru, že mužstvo potřebuje nutně nový impuls, který by měl nový trenér přinést. Touto cestou bych chtěl upřímně poděkovat Martinovi za jeho tříleté působení u nás, kde započal svou trenérskou dráhu. Ocenil bych zejména jeho profesionální a přitom lidský přístup, zodpovědnost a zápal pro věc a protože vím, že ho trenérská práce pohltila, přejeme mu hodně úspěchů v jeho případné další trenérské kariéře.

Na post trenéra usedne Michal Jaeger, velice zkušený trenér, který prošel celou řadou klubů, zejména ve druhé lize. Příznivci hokeje si ho mohou pamatovat zejména jako trenéra Klášterce, který dovedl až do kvalifikace o I. ligu. Už v minulosti jsme jednali o jeho angažmá, které však nedopadlo, ale nyní jsme si plácli. Od Michala si slibujeme, že přinese do mužstva nový vítr, chuť a elán opět bojovat za lepší výsledky a vybojovat po dvou letech půstu opět místo v play-off.
Co se týká samotného složení mužstva, pak největší novinkou a otevřeně říkám, že bolestnou, je skutečnost, že Matěj Kos, náš dlouholetý kapitán, se rozhodl po 13-ti sezónách v naší organizaci ukončit svou druholigovou působnost. I přes náš apel, aby pro nastávající jubilejní patnáctou druholigovou sezónu ještě zůstal. Matějovi více než komukoliv jinému patří náš velký obdiv a upřímný dík za práci, kterou u nás za tu dlouhou dobu odvedl. Je to úctyhodná věrnost klubu, ve kterém zůstane trvale zapsán jako naše největší hokejová ikona. Matěji, děkujeme za vše, co jsi pro náš klub vykonal a přejeme Ti vše nejlepší v osobním i dalším sportovním životě. Třeba se ještě někdy v budoucnosti naše cesty protnou v jiných pozicích.

Jinak kádr mužstva budujeme postupně, téměř polovina hráčů po sezóně odešla (z těch dalších zásadnějších především brankář Stahl do Ústí, útočník Patyk do Třebíče, odchází i útočníci Rod a Urbanec a také bratři Kučerové, kteří dali přednost čínskému mužstvu, které se bude účastnit nového ročníku druhé hokejové ligy v ČR).
V týmu však zůstává zdravá a zkušená osa, okolo které chceme postavit konkurence schopný tým (Ilašenko, Kolařík, Kašák, Dostál, Potěchin, Krpata, Náprstek, Fortelka, Vyskočil, Řepka). Jednání o kádru mužstva prakticky stále probíhají a určující bude srpnová příprava na ledě.

Bohužel už nemůžeme počítat se spoluprací ve větším rozměru jako v minulých letech s Kladnem, které po postupu do extraligy má logicky zájem posílat své hráče do 1 ligy (Ústí n. Labem) a proto hledáme intenzivně variantní řešení.
Co dodat na závěr – snad jen to, že naším hlavním cílem v nastávající sezóně bude probojovat se do play-off a po celou sezónu předvádět koukatelný hokej, na který samozřejmě zveme všechny naše fanoušky a příznivce hokeje vůbec.

Ivan Záleský, manažer

foto: Roman Mareš

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák