TJ HC Řisuty VS. HC Letci Letňany
33. KOLO // 17:00 19.1., ZS Slaný

Nymburk i napodruhé zdolán

Buldoci zvládli i druhé utkání v tomto roce a pomalu se dotahují na čtvrtý Děčín. Tři body se ale nerodily lehce, neboť Řisuty prohrávaly ještě v polovině zápasu 0:2 a nepodávaly dobrý výkon. V druhé polovině jakoby se něco změnilo, domácí bojovali o každý centimetr ledu a bylo to znát. Ještě do druhé pauzy bylo vyrovnáno a v poslední třetině Řisuty ztrhly skóre na svou stranu.

TJ HC Řisuty – NED Hockey Nymburk 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
: 36. Vyskočil (Patyk, Kučera J.), 40. Kos (Krpata, Kolářík), 53. Náprstek (Fortelka, Řepka), 59. Kolářík (Kučera J., Kos) – 5. Kříž (Eis, Tržický), 22. Knesl (Rittig, Smejkal), 60. Smejkal (Kolouch) Rozhodčí: Beránek – Marek, Kučera. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.

TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Potěchin, Kučera J., Chládek, Šíma, Rudovský, Dostál – Vyskočil, Kos „C“, Krpata „A“ – Libovický, Rod Patyk, Kučera M. – Náprstek, Řepka, Fortelka
NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž „A“, Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Bičiště „A“, Josefus „C“, Král, Kuzďas, Arnošt, Kolouch, Smejkal, Eis, Kačírek

Buldoci nevstoupili do utkání dobře, hráči Nymburka byli aktivnější a častěji na puku. Už v páté minutě dostal skvělou přihrávku od Stanislava Eise Ondřej Kríž, který byl před prázdnou branku a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Hosté ve svém tlaku pokračovali. V podobné pozici jako Kříž se ocitl Petr Josefus, jeho pokus vyrazil David Stahl. V přesilové hře mohl skóre navýšit Eis, i jeho ale vychytal brankář domácích. Po skončení svého trestu šel Václav Kolářík do přečíslení, které také sám zakončil, na Kroftu v brance Nymburka nevyzrál.

Ani vstup do druhé třetiny nebyl ze strany Řisut ideální. Hned po půlminutě byl totiž vyloučen Krpata a z následné přesilovky hosté skórovali. Dělovka Aleše Knesla od modré čáry skončila až v síti – 0:2. Po tomto gólu ale jakoby se něco změnilo a iniciativu utkání převzali Buldoci. V šanci se ocitl Libovický, který zaskakoval na levém křídle útoku, jenže z blízkosti branky přestřelil. Ve 36. minutě v signalizované výhodě Patyk vyslal přihrávku na druhou stranu hřiště, kde byl David VYSKOČIL a jeho střela zápěstím skončila v levé šibenici – 1:2! Řisuty nepolevily a ještě do konce druhé části hry vyrovnaly skóre. Ondřej Krpata skvěle přidržel puk a počkal na spoluhráče. Eventuálně se mu nabídl Matěj KOS a ten dostal puk za záda brankáře – 2:2!

I v poslední periodě byli aktivnější domácí hokejisté, do velkých šancí se ale ze začátku příliš nedostávali. Až na přelomu 10. a 11. minuty vystřelil Kolářík, trefil jen tyčku. O dvě minuty později už se domácí mohli radovat, v přesilové hře se totiž prosadil Šimon NÁPRSTEK a otočil tak skóre utkání z 0:2 na 3:2! Náskok Buldoků mohl navýšit Jakub Kučera, jenomže jeho pokus byl vyražen brankářem na horní tyč. V posledních dvou minutách to Nymburk zkoušel bez brankáře, vzápětí byl však vyloučen. Toho využil Václav KOLÁŘÍK, ten se prosadil od modré čáry do prázdné branky po přihrávce Jakuba Kučery – 4:2! Čtvrtminutu před koncem základní hrací doby ještě snížil hostující Jan Smejkal, to už ale Nymburku nestačilo. Řisuty tak zvítězily 4:3 a podruhé vřadě slaví.

5.01. v 20:34 |