HC Děčín VS. TJ HC Řisuty
27. KOLO // 18:00 19.12., ZS Děčín

Proti Dvoru Králové pro další výhru

Sobotním zápasem se Dvorem Králové Řisuty načnou druhou polovinu soutěže. Budou se snažit zvítězit potřetí v řadě, ale proti soupeři z předposledního místa vedlejší skupiny to nebude nic lehkého. Utkání na zimním stadionu ve Slaném začíná v 17:00.

Řisuty se v posledních dvou utkání utkaly s týmy, který byly na posledních míst svých skupin a v obou těchto utkání dokázaly zvítězit, čímž přerušily sérii devíti zápasů bez dvou výher v řadě. V tabule se tak odpoutaly od Bíliny a nyní stíhají pátý Děčín a čtvrtou Kobru. Na Děčín Buldoci ztrácí čtyři body, na Kobru bodů pět, mají však zápas k dobru.
Nejvíce bodů v týmu nasbírala dvojice Matěj Kos a Ondřej Krpata. Oba tito hráči mají na svém kontě 21 bodů, Kos je se 16 asistencemi nejlepším nahrávačem týmu, Krpata je nejlepší ve střílení gólu, kterých vstřelil 10.

Představení soupeře
Dvůr Králové v sezóně 16/17 postoupil do třetí nejvyšší soutěže, kde obsadil, na nováčka slušnou, osmou příčku. V následném playoff ale vypadl už v osmifinále, když nestačil na Sokolov.
Letos to také není žádná hitparáda. Rodos je totiž v obtížné skupině Střed na předposledním místě se ziskem 18 bodů. Má sice jen o bod méně než Řisuty, ovšem na příčky zaručující postup do playoff má ztrátu už propastných 14 bodů.
Nejproduktivnějším hráčem týmu Dvora Králové je Jakub Luštinec s 25 body za 11 gólů a 14 asistencí. Na záda mu dýchá Jiří Matějíček s 23 body, který má na svém kontě 19 asistencí, což je nejvíce ze svého týmu.

Forma týmů
Jak již bylo zmíněno, Buldoci konečně prolomili smolnou sérii a proti Letňanům si připsaly první výhru za tři body od začátku října. Zápas se pro ně nevyvíjel vůbec dobře, prohrávali 0:3, nakonec dokázali zvítězit 6:4. V týdnu se poté utkali doma s Bílinou, se kterou rovněž prohrávali, tentokrát 1:3, nakonec ale brali alespoň dva body za výhru v prodloužení 4:3, kterou vystřelil Ondřej Krpata.

Rodos z posledních pěti utkání vybojoval sedm bodů. Stalo se tak po výhře doma s Trutnovem (6:1) a Letňany (4:2). Bod po prohře v nájezdech si svěřenci Ladislava Lubiny připsali v Sokolově, kde sehráli velice vyrovnaný duel. Dvě porážky po 60 minutách si připsali na Kobře (2:4) a v Kolíně (1:3).

Vzájemná utkání
Tito dva soupeři se v minulé sezóně utkali čtyřikrát. Třikrát zvítězily Řisuty za tři body, jednou zvítězil Rodos Dvůr Králové v prodloužení poté, co dvakrát vyrovnal a bod navíc získal po trefě Michala Hlaváče

3. 2. 2018
TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové 2:3(PP) (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
: 26. Potěchin (Babický, Krpata), 49. Rod (Babický, Kos) – 41. Ježek (Kocián), 51. Petira (Fořt), 63. Hlaváč (Hamerský)

TJ HC Řisuty: Švihálek – Babický (A), Havelka, Dostál, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos ©, Rod – Fortelka, Kellerstein, Záleský – Vyskočil, Mařík, Kružík – Choc
HC Rodos Dvůr Králové: Čáp, – Vitebský (A), Hamerský ©, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hejna, Hrazdira – Kmošek, Sedláček, Zmítek – Kocián, Luštinec, Ukhin – Fořt (A), Ježek, Valášek

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák