SHC Klatovy VS. TJ HC Řisuty
40. KOLO // 17:30 16.2., ZS Klatovy

Proti Dvoru Králové pro další výhru

Sobotním zápasem se Dvorem Králové Řisuty načnou druhou polovinu soutěže. Budou se snažit zvítězit potřetí v řadě, ale proti soupeři z předposledního místa vedlejší skupiny to nebude nic lehkého. Utkání na zimním stadionu ve Slaném začíná v 17:00.

Řisuty se v posledních dvou utkání utkaly s týmy, který byly na posledních míst svých skupin a v obou těchto utkání dokázaly zvítězit, čímž přerušily sérii devíti zápasů bez dvou výher v řadě. V tabule se tak odpoutaly od Bíliny a nyní stíhají pátý Děčín a čtvrtou Kobru. Na Děčín Buldoci ztrácí čtyři body, na Kobru bodů pět, mají však zápas k dobru.
Nejvíce bodů v týmu nasbírala dvojice Matěj Kos a Ondřej Krpata. Oba tito hráči mají na svém kontě 21 bodů, Kos je se 16 asistencemi nejlepším nahrávačem týmu, Krpata je nejlepší ve střílení gólu, kterých vstřelil 10.

Představení soupeře
Dvůr Králové v sezóně 16/17 postoupil do třetí nejvyšší soutěže, kde obsadil, na nováčka slušnou, osmou příčku. V následném playoff ale vypadl už v osmifinále, když nestačil na Sokolov.
Letos to také není žádná hitparáda. Rodos je totiž v obtížné skupině Střed na předposledním místě se ziskem 18 bodů. Má sice jen o bod méně než Řisuty, ovšem na příčky zaručující postup do playoff má ztrátu už propastných 14 bodů.
Nejproduktivnějším hráčem týmu Dvora Králové je Jakub Luštinec s 25 body za 11 gólů a 14 asistencí. Na záda mu dýchá Jiří Matějíček s 23 body, který má na svém kontě 19 asistencí, což je nejvíce ze svého týmu.

Forma týmů
Jak již bylo zmíněno, Buldoci konečně prolomili smolnou sérii a proti Letňanům si připsaly první výhru za tři body od začátku října. Zápas se pro ně nevyvíjel vůbec dobře, prohrávali 0:3, nakonec dokázali zvítězit 6:4. V týdnu se poté utkali doma s Bílinou, se kterou rovněž prohrávali, tentokrát 1:3, nakonec ale brali alespoň dva body za výhru v prodloužení 4:3, kterou vystřelil Ondřej Krpata.

Rodos z posledních pěti utkání vybojoval sedm bodů. Stalo se tak po výhře doma s Trutnovem (6:1) a Letňany (4:2). Bod po prohře v nájezdech si svěřenci Ladislava Lubiny připsali v Sokolově, kde sehráli velice vyrovnaný duel. Dvě porážky po 60 minutách si připsali na Kobře (2:4) a v Kolíně (1:3).

Vzájemná utkání
Tito dva soupeři se v minulé sezóně utkali čtyřikrát. Třikrát zvítězily Řisuty za tři body, jednou zvítězil Rodos Dvůr Králové v prodloužení poté, co dvakrát vyrovnal a bod navíc získal po trefě Michala Hlaváče

3. 2. 2018
TJ HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové 2:3(PP) (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
: 26. Potěchin (Babický, Krpata), 49. Rod (Babický, Kos) – 41. Ježek (Kocián), 51. Petira (Fořt), 63. Hlaváč (Hamerský)

TJ HC Řisuty: Švihálek – Babický (A), Havelka, Dostál, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos ©, Rod – Fortelka, Kellerstein, Záleský – Vyskočil, Mařík, Kružík – Choc
HC Rodos Dvůr Králové: Čáp, – Vitebský (A), Hamerský ©, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hejna, Hrazdira – Kmošek, Sedláček, Zmítek – Kocián, Luštinec, Ukhin – Fořt (A), Ježek, Valášek

Dnes Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák