HC Děčín VS. TJ HC Řisuty
27. KOLO // 18:00 19.12., ZS Děčín

S Draky výhra za dva body

Po výhře v Letňanech Řisuty doma zvítězily i s Bílinou. V utkání prohrávaly už 1:3, skóre ale dokázaly vyrovnat. V následujícím prodloužení tři na tři se prosadil Ondřej Krpata, který připsal Řisutům druhý bod.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 4:3 pp. (1:1, 2:2, 0:0 – 1:0)
: 13. Patyk (Dostál), 36. Fortelka (Náprstek), 37. Kolářík (Krpata), 63. Krpata (Kolářík, Kos) – 16. Keszi, 25. Pajk (Sýkora, Keszi), 33. Komínek (Sýkora, Novák) Rozhodčí: Horáček – Marek, Kučera. Vyloučení: 4:6, navíc Patyk (RIS) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Kašák, Libovický – Kos „C“, Patyk, Urbanec, Krpata „A“, Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Kučera M., Rod „A“
HC Draci Bílina: Pejsar – Kochkarev, Delmarche, Pajk, Novák, Heinzl, Jungvirt, Havlík – Petržílka, Vošta, Kolíček, Gnusin, Komínek, Keszi, Brzek, Kobes, Mašek „C“, Sýkora „A“, Šmejc „A“

V úvodních minutách se hrálo poměrně vyrovnaně, s několika střelami na obou stranách, stejně jako s dvěma přesilovkami pro oba týmy. Do největší šance se dostal domácí Tomáš Rod, ten ale ze středu trefil pouze břevno. Střela Jiřího Dostála, kterou tečoval Petr PATYK už skončila za zády brankáře Bíliny – 1:0! Vedení ale Buldokům nevydrželo dlouho. Po špatné rozehrávce domácích se k puku dostal Vincent Keszi, ten si položil Stahla na led a trochu se štěstím vyrovnal – 1:1. V následné přesilovce Řisuty zatlačily svého soupeře a obstřelovaly branku, po střelách Roda s Urbancem ale jen zazvonila branka hostů. Do samostatného úniku se po levé straně dostal Jegor Gnusin, toho vychytal David Stahl.

Hned ze začátku Petr Patyk fauloval soupeře a dostal za to rovnou trest na pět minut + do konce utkání. Hosté tak měli k dispozici pětiminutovou početní výhodu, kterou využili hned po třiceti sekundách. Sýkora vystřelil a puk se odrazil na hokejku Ondřeje Pajka, jehož dorážka skončila v brance – 1:2. Buldoci poté trochu vypadli ze hry a útočili spíše hráči Bíliny. V dobré pozici byl znovu Pajk, Stahl se ale roztáhl na brankové čáře a kotouč vykopl. Domácí brankář na střelu Jakuba Komínka z 33. minuty už nedosáhl a Buldoci tak prohrávali už 1:3. Jako v sobotu v Letňanech i nyní se Řisuty dokázaly dostat zpět do hry. Po velké skrumáži u brankoviště Bíliny se k puku dostal Michal FORTELKA a ten jej dopravil za čáru – 2:3! O půl minuty mohl vyrovnat Ondřej Krpata po přihrávce Kosa, ke střele se nakonec nedostal. To domácí moc mrzet nemuselo, protože se dokázali prosadit o patnáct sekund později. Václav KOLÁŘÍK si převzal puk, položil si brankáře na led a s klidnou hlavou zakončil – 3:3! Ještě veseleji mohlo být na slánském zimáku po sólu Michala Kučery, ten bohužel následnou střelu poslal do vyrážečky brankáře.

V poslední třetině už Řisuty tak aktivní směrem do útoku nebyly, i tak si ale dokázaly vytvořit největší šance této části hry. Nejdříve Pavel Řepka po otočce trefil jen brankovou konstrukci. V závěru třetiny po přihrávce Krpaty před poloprázdnou branku nedokázal dostat puk do branky Tomáš Rod. V prodloužení měl velkou šanci na rozhodnutí zápasu Krpata, ten nejdříve selhal na brankáři, potom už opravdu rozhodl toto utkání. Po odražené střele Václava Koláříka se prosadil právě Ondřej KRPATA, díky kterému braly Řisuty bod navíc – 4:3!

28.11. v 21:34 |