HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Řisuty nestačily ani na Děčín...

Řisuty šly do zápasu s možností osamostatnit se na čtvrtém místě tabulky. To se jim ale nepovedlo. Proti Medvědům totiž nepodaly vůbec dobrý výkon a i když třikrát vedly, tak už počtvrté v řadě prohrály.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
: 2. Patyk (Potěchin), 29. Fortelka (Hampl, Kalla), 43. Urbanec (Vyskočil, Patyk) – 28. Drašar (Kuchynka), 35. Petráš (Kaltenböck), 44. Bárdoš (Volráb, Hříbal), 49. Kordule (Málek), 51. Kuchynka (Hříbal) Rozhodčí: Šindel – Marek, Kučera Vyloučení: 4:3, navíc Kalla (RIS) 10 min. OT Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 150

TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Kučera J., Potěchin, Dostál, Šíma, Chládek, Libovický – Rod „A“, Kos „C“, Krpata „A“ – Vyskočil, Patyk, Urbanec – Fortelka, Hampl, Kalla – Řepka, Kučera M.
HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Málek, Kaltenböck „C“, Loukota, Tenkrát, Vaněk – Kuchynka, Drašar, Volráb „A“, Amirov, Faigl, Oliverius, Petráš, Bárdoš, Kopta, Kordule

Na úvodní branku přítomní diváci nemuseli dlouho čekat. Už ve druhé minutě totiž otevřeli účet duelu domácí hráči, když se mezi tři tyče trefil Petr PATYK – 1:0! O chvilku později mohlo být vyrovnáno, Drašal však netrefil odkrytou domácí klec. Další velkou šanci měli Medvědi v deváté minutě, proti byl však pohotový zákrok brankáře Řisut. V šestnácté minutě mohli hráči Řisut přidat pojistku v podobě druhého gólu, Petr Patyk však střeleckým pokusem ala Tomáš Hertl nepřekvapil Lavingera. Ten jeho střelu s hokejkou mezi bruslemi zastavil sklapnutím svých betonů.

V sedmadvacáté minutě ujel do samostatné akce domácí Rod, ovšem trefil pouze připraveného Lukáše Lavingera. A za necelou minutu poté bylo vyrovnáno. David Drašar se trefil z prostoru mezi kruhy a začínalo se znovu od začátku – 1:1. Z vyrovnání se ale Medvědi příliš dlouho neradovali. Prakticky hned po vhazování strhli vedení na svou stranu zase Buldoci a vedli 2:1. Michal FORTELKA protlačil kotouč mezi betony děčínského brankáře. Úderem pětatřicáté minuty však bylo opět srovnáno. Medvědy přesnou trefou rozradostnil Zdeněk Petráš – 2:2. Podruhé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Buldoci se nenechali odradit a hned v úvodu třetí třetiny zavěsili potřetí. Potřetí strhl na jejich stranu vedení Josef URBANEC – 3:2! Znovu to netrvalo příliš dlouho a Medvědi naopak potřetí vyrovnali. Jan Bárdoš v úniku před branku Řisut nedal brankáři sebemenší šanci – 3:3. Poté přišla chvíle Děčína, ten dokázal devětačtyřicáté minutě jít poprvé v utkání do vedení. A kdo jiný, než elitní střelec Děčína Pavel Kordule rozvlnil síť v řisutské brance – 3:4. A na jeho branku za necelé dvě minuty dokázal navázat Štěpán Kuchynka, který se trefil ve vlastním oslabení – 3:5. Ač měli domácí další šance na korekci skóre, kontaktní branka nepřišla a Děčínští tak svůj dvoubrankový náskok uhájili až do konce. Po čtyřech prohrách v řadě se tak radovali z vítězství.

Autor: Vendula Zdražilová, HC Děčín

31.10. v 21:13 |