HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Proti Sokolovu pro další tři body

K třetímu utkání na domácí půdě v řadě odehrají svěřenci Martina Procházky od 17:00 proti Sokolovu. Proti tomu se jim nedaří, za posledních pět zápasů ho nedokázali porazit. Podaří se jim to nyní?

Z kabiny Řisut
Po dlouhodobých nemocích se vrátili do utkání dva hráči – Tomáš Libovický a Pavel Řepka. Vypadá to, že Libovický si za Řisuty připíše první start v soutěžním utkání. Pavel Řepka naposledy nastoupil 22. 9. v Mostu.

Představení soupeře
Sokolov vstoupil do nového ročníku druhé ligy solidně. Po sedmi odehraných zápasech má totiž na svém kontě tým ze západu Čech 18 bodů z 21 možných. I tak
se ale už kádr týmu během sezóny dočkal menší obměny. Tým opustili na měsíční hostování Ondřej Pajk a Vincent Keszi, který si vloni připsal i několik startů za Řisuty. Do týmu se naopak přidal Tomáš Vracovský, rovněž na jeden měsíc. Tento hráč letos už nastoupil proti Řisutům v dresu Klatov.
Bodování Baníku vedou dva hráči – Matěj Zadražil (7+3) a Lubomír Kovařík (6+4). Nejlepším asistentem týmu je Jakub Vrána (1+8), nejlepším střelcem už zmiňovaný Zadražil.

Forma týmů
Řisuty sice špatně začaly, v posledních zápasech se ale dostávají do formy. Před pěti zápasy ale dostaly prozatím poslední výprask. Na ledě Mosteckých lvů totiž prohrály poměrem 4:11. Poté ale přišla první výhra, na domácím ledě 3:0 proti Klatovům. Následovala sice porážka 2:3 v Děčíně, v posledních dvou zápasech ale Buldoci vyšli bodově naplno. Doma totiž zdolali Kobru 6:3 a před týdnem překvapivě Jablonec 5:2.

Sokolov měl vstup do soutěže stoprocentní, v posledním kole ale poprvé ztratil. Pojďme ale popořadě. Nejprve Baník přetlačil Mostecké lvy 6:5, poté přišly tři vysoké výhry za sebou. Západočeši postupně porazili Klatovy 4:0, Děčín 5:0 a na Kobře zvítězili 11:1. V posledním kole ale absolvovali první měření sil se skupinou střed a odešli poraženi. Na domácím ledě totiž Sokolov nestačil na Nymburk poměrem 2:6.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák