HC Děčín VS. TJ HC Řisuty
27. KOLO // 18:00 19.12., ZS Děčín

Řisuty potvrdily výhru s Kobrou, porazily i Jablonec!

Čtvrtý domácí zápas – třetí výhra. Takovou mají řisutští hokejisté bilanci na svém ledě v nové sezóně. Po středeční výhře s Kobrou Praha porazili i silně favorizovaný Jablonec. Ve skvělém světle se znovu představil David Stahl, zářila i třetí formace, která zařídila čtyři ze tří gólů.

TJ HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
: 6. Hampl (Kalla), 20. Krpata (Kos, Vyskočil), 43. Fortelka (Kučera J.), 55. Hampl (Chládek), 59. Šíma – 15. Bříška (Pavlů), 17. Nezbeda (Melovič)
Rozhodčí: Beránek – Schopf, Štěpánek Vyloučení: 7:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 71

TJ HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Kolářík, Chládek, Potěchin, Rudovský, Šíma, Novák – Vyskočil, Kos „C“, Krpata „A“ – Urbanec, Patyk, Rod „A“ – Kalla, Hampl, Fortelka – Kučera M.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hrstka – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka – Švík, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Brokeš, Plíhal „C“, Nevyhoštěný, Mulač, Maďar „A“, Bříška „A“

Od úvodního vhazování neuběhla ani půlminuta a po zaváhání domácí obrany jel Nevyhoštěný sám na brankáře. Ten si navedl puk na levou stranu a střílel do horní části branky, Stahl vyrazil. Po pěti minutách se Řisuty prosadily poprvé. Jiří Kalla odvedl pořádný kus práce, když vybojoval kotouč v útočném pásmu a přihrál ho Ondřeji HAMPLOVI, který se štěstím překonal brankáře – 1:0! David Stahl poté předvedl famózní zákrok. Vychytal totiž střelu, kterou vyslal Bříška. Hostující útočník dostal přihrávku před odkrytou branku, Stahl se ale skvěle roztáhl přes celou šířku branky a znemožnil Bříškovi skórovat. Ke konci první třetiny se ale Vlci zvedli. Kamil Bříška zůstal sám na levé straně, najel si před brankáře a zakončil přesně. O necelé dvě minuty později se k odraženému puku po střele Meloviče dostal Tomáš Nezbeda, jehož dorážka končila v brance – 1:2. Vypadalo to, že po první části hry budou vést hosté, Ondřej KRPATA ale byl proti. David Vyskočil sice trochu prohnal Matěje Kosa, ten se ale nakonec dostal k puku. Poté ho předal Krpatovi, který se prosmýkl mezi dvěma protihráči a zakončil mezi betony brankáře – 2:2!

Po minutě hry v prostřední třetině jel sám na brankáře Krpata. Ten udělal blafák a střílel backhandem, Hrstka vyrazil. Ve 27. minutě byl znovu v akci Krpata, tentokrát ale v roli nahrávače. Přihrál totiž na Matěje Kosa, který z dobré pozice z pravé strany trefil jen břevno. V první přesilovce domácích hokejistů se dostal do velmi dobré pozice Patyk, ten ale z pravé strany na zadní tyč nemířil přesně. Velkou šanci měli také hosté. Ve 34. minutě utkání se puk po střele z pravé strany dostal přes Stahla. Zastavil se ale pár centimetrů před brankovou čárou a dvě domácí hokejky ho dostaly do bezpečí. V posledních dvou minutách měli hosté dvě jasné gólovky, Stahl ale vychytal jak Tondra, tak i Jakuba Mulače.

Během prvních šedesáti sekund měli domácí hned dvě dobré šance. Nejprve puk poskakoval podobně jako v uplynulé třetině u brankové čáry, hosté odvrátili. Matěj Kos poté naznačil střelu a posunul vlevo na Josefa Urbance, který před sebou měl úplně volnou branku, střela mu ale vůbec nesedla a Hrstka ve skoku chytá. Do další šance se také dostali domácí. Jakub Kučera zachytil puk, který letěl pryč ze třetiny a posunul ho na Michala FORTELKU, ten si najel na střed a vystřelil přesně k levé tyči. Na světelné tabuli svítil čas 42:49 – 3:2! Znovu vyrovnat mohl Tomáš Nezbeda, ten jel úplně sám na Stahla, ten ale potvrdil skvělou formu a nenechal útočníka dostat puk do branky díky zákroku vyrážečkou. Do dvou velkých příležitostí se dostal Matěj Kos, tomu ale dnes nebylo přáno a v obou případech ho vychytal brankář Hrstka. V čase 54:28 ale Řisuty nakonec navýšily svoje vedení. Ondřej HAMPL si převzal puk ve středním pásmu, dostal se přes dva protihráče a zakončil mezi nohy brankáře – 4:2! V čase 58:42 byl vyloučen Václav Kolářík a hosté šli do hry hned v šesti hráčích. To jim ale hrubě nevyšlo. Puku se totiž zmocnil Michal ŠÍMA, který ze svého pásma zakončil přesně do odkryté klece – 5:2!

6.10. v 20:22 |