TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Druhý domácí zápas v řadě proti Jablonci

Ke druhému z řady tří domácích zápasů se v sobotu postaví hráči Řisut, kteří vyzvou Vlky z Jablonce nad Nisou. Vyzrají Buldoci na soupeře, se kterým dokázali v loňské sezóně zvítězit pouze jednou? To se dozvíme v sobotu, 6. 10., začátek je v 17:00 na Zimním stadionu ve Slaném.

Z kabiny Řisut
Řisuty vstoupí do zápasu s několika změnami. Po lehkém zranění se vrací Michal Šíma, jako náhradní obránce bude připraven také Vojtěch Novák. Nenastoupí Václav Veber. V brance bude znovu připraven David Stahl.

Představení soupeře
První zápas proti Jablonci v této sezóně bude zároveň prvním zápasem, kdy se Řisuty postaví proti soupeři ze skupiny Střed. V té se Vlci nachází na průběžně druhé pozici. Tým před sezónou opustili například Tomáš Brokeš, Vojtěch Havlas a Petr Pilař. Naopak tým naopak doplnila řada hráčů, včetně Dominika Havelky, který v uplynulé sezóně působil v dresu Řisut.
Nejlepším střelcem týmu je Kamil Bříška, který se trefil šestkrát a k tomu přidal dvě asistence. Nejlepším nahrávačem je Tomáš Mrkvička, který si připsal pět gólových nahrávek.

Forma týmů
Řisuty prvních pár zápasů nezvládly, pomalu se ale dostávají do formy. Minulou středu totiž porazily Klatovy 3:0, čímž si připsaly první tři body. Poté sice padly v Děčíně 2:3, tuto prohru ale dokázali Buldoci odčinit hned v dalším utkání. To totiž na vlastním ledě přehráli Kobru a zvítězili 6:3.

Jablonec nepůjde do tohoto střetnutí úplně v ideálním rozpoložení, v posledním zápase totiž prohrál na domácím ledě s Kolínem 2:4. To ale svěřence trenéra Vyskočila, který je mimochodem otcem řisutského Davida Vyskočila, rozhodně nepoloží. Předtím totiž hned třikrát za sebou vyhráli. Porazili totiž 7:1 Letňany, těsně 6:5 Dvůr Králové a v Trutnově vyhráli 4:2.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák