HC Děčín VS. TJ HC Řisuty
27. KOLO // 18:00 19.12., ZS Děčín

Kobra zdolána! Tři body zůstávají doma

Po těsné prohře v Děčíně chtěli Buldoci odčinit tuto porážku a to se jim podařilo. Zvítězili totiž 6:3, i když v poslední třetině nepředvedli ideální výkon. Nejdůležitější jsou ale tři body, které zůstávají v Řisutech.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
: 4. Patyk (Urbanec, Rod), 14. Kos (Kolářík), 20. Patyk (Rudovský, Veber), 36. Kos (Vyskočil, Kolářík), 47. Patyk (Urbanec, Kučera J.), 51. Rod (Urbanec, Krpata) – 11. Chlapík (Hanták, Jedlička), 54. Kasík (Drahorád, Chlapík), 57. Šťastný
Rozhodčí: Šindel – Marek, Kučera Vyloučení: 8:7 Využití: 2:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 88

TJ HC Řisuty: Stahl – Kolářík, Kučera J., Chládek, Potěchin, Rudovský, Veber – Vyskočil, Kos ©, Krpata (A) – Urbanec, Patyk, Rod (A) – Kalla, Hampl, Fortelka – Piovarči, Kučera M.
HC Kobra Praha: Mouček – Drahorád, Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Pekárek, Kysela, Hanták, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner Do. ©, Slabý, Chlapík, Kasík, Šteiner Da., Šťastný, Hlinka

Řisuty začaly v podobném tempu jako v minulém utkání a i tentokrát se dostaly rychle do vedení. Nejdříve se sice po přihrávce Fortelky ze slibné pozice netrefil David Vyskočil, to se ale o minutu později povedlo Petru PATYKOVI. Ten byl ve správný čas na správné místě, když dorazil vyraženou střelu Urbance do odkryté kelce – 1:0! po pěti minutách hry mohl skóre navýšit Josef Urbanec, s jeho tvrdou střelou si ale brankář Mouček poradil. V polovině třetiny ale hosté z první vážnější situace před domácí brankou skórovali. Adam Chlapík se dostal k puku poté, co si pro něj vyjel David Stahl a zpoza branky zasunul kotouč do sítě – 1:1. Na začátku třinácté minuty byli v rychlém sledu vyloučeni hned dva hráči Pražanů a toho Buldoci bleskově využili. Po jedenácti sekundách dvojnásobné přesilovky se šťastné prosadil Matěj KOS, puk si do branky totiž srazil jeden z hráčů Kobry – 2:1! Na 3:1 následně nedokázal skórovat Ondřej Krpata, který zkoušel přehodit brankáře. To se povedlo až znovu Petru PATYKOVI, který se dostal k puku před brankou, pohrál si s brankářem a zakončil přesně mezi betony – 3:1!

Už po minutě druhého dějství mohlo být skóre sníženo na 2:3, samostatný únik Jakuba Jedličky ale vychytal ve formě chytající David Stahl. Petr Patyk si poté mohl po dvou brankář připsat také asistenci. Vybojoval kotouč a posunul ho na Josefa Urbance, střelou po zemi ale Moučka neprostřelil. Následovala pětiminutová pasáž se čtyřmi vyloučeními, ani jeden tým ale nedokázal využít své početní výhody. Až ve hře pět na pět David Vyskočil přenechal puk spoluhráči, kterým byl Matěj KOS. Ten si jej převzal, najel si na pravou stranou a zkušeně prostřelil brankáře mezi betony a vstřelil tak svůj druhý gól v zápase a v sezóně – 4:1! Řisutští se poté museli bránit po vyloučení Vebera, to se jim povedlo.

Po 120 sekundách posledního dějství Kalla vybojoval puk, k tomu se poté dostal Michal Fortelka, jehož tečovaná střela skončila mimo. V čase 46:25 vstřelil Petr PATYK svoji třetí branku a také první hattrick hráče Řisut v této sezóně. Z levé strany ho našel Josef Urbanec a mladý centr z prvního dotyku přesnou střelou zakončil a překonal Moučka – 5:1. Buldoci se dokázali do konce utkání prosadit ještě jednou. Po vyloučení Skočovského střílel Josef Urbanec, puk se odrazil do prostoru před brankou, kde byl Tomáš ROD, který tělem zakončil! Pro Josefa Urbance to navíc znamenalo hattrick asistencí – 6:1! Domácí do konce utkání polevili a toho hosté využili dvěma góly. Nejdříve se po současném vyloučení Fortelky s Rudovským prosadil Jaroslav Kasík, v oslabení se poté tři minuty před koncem prosadil Tomáš Šťastný. Konečný stav utkání je tedy 6:3 pro Řisuty, které se dostávají přes Bílinu a právě Kobru na páté místo v tabulce.

4.10. v 18:38 |