HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Všechno, nebo nic. Buldoky čeká Vrchlabí

Řisuty se dvě kola před koncem nachází čtyři body od playoff. Kdyby se jim podařilo získat tento počet bodů tak budou muset doufat, že jim do karet zahrají výsledky Bíliny, která se utká doma s Kobrou a také vyzve HC Stadion.

Vrchlabí je momentálně na třetí příčce se stejným počtem bodů jako má Děčín a Jablonec. Na první příčce je mimochodem Sokolov, který si již zajistil prvenství. HC Stadion v posledních zápasech dvakrát zaváhal, stalo se tak po prohře v Jablonci 4:8 a po zápase s Kobrou, když pražané zvítězili 3:2. Poté dokázali východočeši zvítězit na ledě svého rivala z Trutnova a doma rozdrtili Děčín 7:1.

Řisuty se posledními výsledky udržely na dosah první osmičce. Nejprve porazily Letňany vysoko 8:2, poté sice zaváhaly proti Jablonci, proti kterému prohrály těsně 4:5, v posledním kole se ale dokázaly vzchopit výhrou nad Kobrou v prodloužení.

V celku HC Stadion vede kanadské bodování Martin Filip, který si připsal 48 bodů za devět branek a 39 asistencí. Druhý je Patrik Urban (18+26), kterému dýchá na záda Tomáš Šťastný (26+17). Nejproduktivnějším obráncem je David Pojkar (9+19), nejvytíženějším brankářem je Jakub Jelínek, ten odchytal 23 zápasů, ve kterých inkasoval 73 gólů s úspěšností 89,54%.

Po posledním zápase Matěj Kos navýšil své vedení v produktivitě svého týmu, když přidal gól a asistenci, celkem se trefil jedenáctkrát a přihrál na 26 branek. První trojici stále doplňují Ondřej Krpata (20+11) a Tomáš Babický (9+17).

V posledním zápase přijel na led Vrchlabí Děčín, který ve výrazně oslabené sestavě sice bojoval, na slušný výsledek to však nestačilo.

HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
: 13. Matějček (Niko), 23. Hlaváč (Filip, Šťastný), 38. Bláha (Pšurný, Pojkar), 45. Pojkar (Hlaváč), 49. Pšurný (Bláha), 51. Hlaváč (Filip), 58. Pšurný (Urban)
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Matějček, Moník J., Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip ©, Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník F., Procházka, Hlaváč.

Vzájemné utkání hovoří jasně v neprospěch Řisut, když tohoto soupeře dokázaly porazit v základní hrací době pouze jednou, a to v listopadu 2014. Poslední zápas byl zhruba do poloviny vyrovnaný, poté ale domácí celek zařadil vyšší rychlostní stupeň a Buldoci prohráli 3:6.

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
: 17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban (TS), 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata)

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků (A), Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip ©, Pšurný, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka
TJ HC Řisuty: Ilašenko (od 53. Švihálek) – Babický (A), Kužel, Dostál, Potěchin, Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Rod, Kellerstein, Choc, Vyskočil, Rod, Zderadička, Mařík, Kalla

Zápas s Vrchlabím se hraje zítra v 17:00 ve Slaném, ze zápasu jsou připraveny změny stavu.

Foto: Roman Mareš

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák