HC Trutnov VS. TJ HC Řisuty
44. KOLO // 18:00 28.2., ZS Trutnov

Ve středu na led prvního Sokolova

Po loňské zpackané sezóně je Baník Sokolov zpět na špici ligy, a to doslova. Je totiž na prvním místě kam se dostal po poslední fantastické výhře nad Děčínem (9:1). Západočeši mají v poslední době skvělou formu. Vyhráli totiž sedm utkání z posledních deseti. Porazili například dvakrát zmiňovaný Děčín a jednou Jablonec, padli však v Trutnově, Vrchlabí a doma proti Kobře.

Řisuty, na rozdíl od Sokolova, už pět zápasů nevyhrály. Naposledy porazily Kobru Praha, to ale bylo přesně před měsícem (6.2.). Od té doby přišly porážky proti Vrchlabí, Trutnovu, Děčínu, Bílině a v posledním kole proti Dvoru Králové po prodloužení. Buldoci jsou desátí se ztrátou čtyř bodů na devátou Bílinu, respektive osmý Dvůr Králové.

V Baníku jasného vůdce kanadského bodování, hned patnáct hráčů totiž překročilo hranici deseti bodů. Nejvíce jich však nasbíral Pavel Kuběna (10+23), druhý v pořadí je David Hruška (19+13), pomyslné stupně vítězů doplňuje Vojtěch Šik (5+24).

Jak již bylo zmíněno, v posledním zápase Sokolov nadělil Děčínu překvapivě hned devět branek a ujal se tak prvního místa v tabulce.

HC Děčín – HC Baník Sokolov 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)
: 1. Kuběna (Hruška), 5. Harkabus (Šmejc), 10. Hruška (Kuběna), 29. Hruška (Šik), 34. Čejka (Rohan, Račanský), 36. Račanský (Čejka, Šik), 41. Hruška (Přindiš), 45. Rohan (Hruška), 55. Rulík (Harkabus, T.Rohan)
HC Baník Sokolov: Kuchař (Šmídl) – Šafář, Kvapil, Gombár, Rulík, Přindiš, Šik, Hohl – Račanský, Kuběna, Harkabus – Čejka, Šmejc, Trapl – Zadražil, Hruška, Rohan

V posledním vzájemném utkání Řisuty nehrály vůbec špatně, ale i tak Sokolovu podlehly 2:3.

TJ HC Řisuty – HC Baník Sokolov 2:3 (1:1, 1:2, 0:0,)
: 8. Fortelka (Havelka, Zderadička), 36. Mařík (Zderadička) – 17. Račanský, 23. Michálek (Šmejc), 28. Račanský (Hruška D., Čejka)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Bílek, Keller – Krpata (A), Kos ©, Rod – Vyskočil, Hampl, Kellerstein – Fortelka, Zderadička, Mařík – Choc
HC Baník Sokolov: Hruška P. – Přindiš (A), Kvapil, Šik ©, Weinhold, Hohl, Michálek, Gombár – Hruška D., Zadražil, Čejka, Rohan, Račanský (A), Davídek, Trapl, Šmejc, Kašpar, Harkabus, Strunz, Sus, Rezek

Čtvrté a poslední vzájemné utkání se odehraje zítra v 18:00 na sokolovském zimním stadionu, zápas bude možné sledovat pomocí online přenosu.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák