TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Zápas o šest bodů? Řisuty potřebují zabrat proti Bílině

Začíná jít do tuhého, Řisuty znovu musí začít sbírat body, aby měly šanci na play-off. Svoji poslední bodovou sérii započaly právě proti Bílině, se kterou se utkají v sobotu. Dokáží ji znovu zdolat?

Draci bodovali v pěti zápasech z poslední šesti, ale dokázali zvítězit pouze dvakrát, proti Letňanům a překvapivě s Vrchlabím. Tři ze čtyřech porážek přišly po prodloužení/ná­jezdech. A to proti Jablonci, Kobře a Trutnovu. V posledním kole si Bílina z Děčína odvezla desetigólový příděl po prohře 2:10. Nachází se na deváté příčce, dva body před Řisuty a jeden bod od osmého Dvora Králové.

Buldoci jsou devět kol před koncem základní části na desáté pozici, ale stále není nic ztraceno. Rozdíl mezi nimi a sedmými Letňany jsou totiž pouhé čtyři body, Letci mají ještě zápas odehraný navíc. Řisuty jsou na vlně tří porážek, stalo se tak proti Vrchlabí, Trutnovu a Děčínu. Těmto neúspěšným zápasům předcházely výhry s Kobrou Praha a Jabloncem.

Útok severočechů bodově stále vede jedna třetice – František Mála (26+12), Vladimír Kýhos (13+22) a Lukáš Hrdlička (8+26). Kromě těchto tří hráčů, se podařilo pouze dalším čtyřem překonat hranici deseti bodů. Je dost pravděpodobné, že v zápase nastoupí trojice Dominik Chabr, Hanuš Petržílka (0+2) a Petr Kail, všichni tito hráči totiž letos nastoupili za Řisuty.

U Řisut kanadské bodování vede stará známá trojice. Kapitán Matěj Kos s devíti góly a třiadvaceti asistencemi, Ondřej Krpata s osmnácti brankami a osmi asistencemi. A asistent kapitána, Tomáš Babický (7+13), který je také nejproduktivnějším obráncem týmu.

V posledním utkání Draci sice dokázali vymazat jednogólový náskok Děčína, poté ale přestali stíhat a již potřetí v sezóně inkasovali deset branek za zápas.

HC Děčín – HC Draci Bílina 10:2 (4:1, 4:1, 2:0)
: 6. Sýkora (Petržílka, Kobes), 38. Mála (Kýhos, Hrdlička)
HC Draci Bílina: Michajlov (od 21. Chabr, 33. Michajlov) – Polák, Jungvirt, Běhula, Petržílka, Vošta, Šefl, Kuncl – Jirkovský, Hrdlička, Gevorkian – Kail, Böhm, Kýhos – Kobes, Sýkora, Mála – Doležal, Vykouk

Poslední vzájemné utkání konečně ovládli Buldoci, když si na svém soupeři smlsli, nadělili mu sedm branek a po dvou vzájemných prohrách zvítězili.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)
: 3. Krpata (Vyskočil), 6. Vyskočil (Krpata), 17. Babický (Kos), 31. Schildhabel (Keszi, Havelka), 46. Vyskočil (Kos), 47. Zderadička (Dostál, Kalla), 59. Schildhabel (Keszi, Fortelka) – 1. Hrdlička (Mála, Kýhos), 49. Sýkora (Vošta, Gevorkian)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Matula, Keller – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Zderadička, Kalla, Záleský – Fortelka, Schildhabel, Keszi
HC Draci Bílina: Spěšný – Polák (A), Fryč, Jirkovský, Běhula, Fučík, Vošta, Kuncl – Hrdlička, Böhm ©, Gevorkian – Kýhos (A), Sýkora, Mála – Doležal, Lenart, Vykouk

Utkání začíná v sobotu v 17:30 v Bílině, ze zápasu budou alespoň změny stavu na onlajny.com.

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák