TJ HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Zápas o šest bodů? Řisuty potřebují zabrat proti Bílině

Začíná jít do tuhého, Řisuty znovu musí začít sbírat body, aby měly šanci na play-off. Svoji poslední bodovou sérii započaly právě proti Bílině, se kterou se utkají v sobotu. Dokáží ji znovu zdolat?

Draci bodovali v pěti zápasech z poslední šesti, ale dokázali zvítězit pouze dvakrát, proti Letňanům a překvapivě s Vrchlabím. Tři ze čtyřech porážek přišly po prodloužení/ná­jezdech. A to proti Jablonci, Kobře a Trutnovu. V posledním kole si Bílina z Děčína odvezla desetigólový příděl po prohře 2:10. Nachází se na deváté příčce, dva body před Řisuty a jeden bod od osmého Dvora Králové.

Buldoci jsou devět kol před koncem základní části na desáté pozici, ale stále není nic ztraceno. Rozdíl mezi nimi a sedmými Letňany jsou totiž pouhé čtyři body, Letci mají ještě zápas odehraný navíc. Řisuty jsou na vlně tří porážek, stalo se tak proti Vrchlabí, Trutnovu a Děčínu. Těmto neúspěšným zápasům předcházely výhry s Kobrou Praha a Jabloncem.

Útok severočechů bodově stále vede jedna třetice – František Mála (26+12), Vladimír Kýhos (13+22) a Lukáš Hrdlička (8+26). Kromě těchto tří hráčů, se podařilo pouze dalším čtyřem překonat hranici deseti bodů. Je dost pravděpodobné, že v zápase nastoupí trojice Dominik Chabr, Hanuš Petržílka (0+2) a Petr Kail, všichni tito hráči totiž letos nastoupili za Řisuty.

U Řisut kanadské bodování vede stará známá trojice. Kapitán Matěj Kos s devíti góly a třiadvaceti asistencemi, Ondřej Krpata s osmnácti brankami a osmi asistencemi. A asistent kapitána, Tomáš Babický (7+13), který je také nejproduktivnějším obráncem týmu.

V posledním utkání Draci sice dokázali vymazat jednogólový náskok Děčína, poté ale přestali stíhat a již potřetí v sezóně inkasovali deset branek za zápas.

HC Děčín – HC Draci Bílina 10:2 (4:1, 4:1, 2:0)
: 6. Sýkora (Petržílka, Kobes), 38. Mála (Kýhos, Hrdlička)
HC Draci Bílina: Michajlov (od 21. Chabr, 33. Michajlov) – Polák, Jungvirt, Běhula, Petržílka, Vošta, Šefl, Kuncl – Jirkovský, Hrdlička, Gevorkian – Kail, Böhm, Kýhos – Kobes, Sýkora, Mála – Doležal, Vykouk

Poslední vzájemné utkání konečně ovládli Buldoci, když si na svém soupeři smlsli, nadělili mu sedm branek a po dvou vzájemných prohrách zvítězili.

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)
: 3. Krpata (Vyskočil), 6. Vyskočil (Krpata), 17. Babický (Kos), 31. Schildhabel (Keszi, Havelka), 46. Vyskočil (Kos), 47. Zderadička (Dostál, Kalla), 59. Schildhabel (Keszi, Fortelka) – 1. Hrdlička (Mála, Kýhos), 49. Sýkora (Vošta, Gevorkian)

TJ HC Řisuty: Ilašenko – Babický (A), Kužel, Potěchin, Dostál, Havelka, Matula, Keller – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Zderadička, Kalla, Záleský – Fortelka, Schildhabel, Keszi
HC Draci Bílina: Spěšný – Polák (A), Fryč, Jirkovský, Běhula, Fučík, Vošta, Kuncl – Hrdlička, Böhm ©, Gevorkian – Kýhos (A), Sýkora, Mála – Doležal, Lenart, Vykouk

Utkání začíná v sobotu v 17:30 v Bílině, ze zápasu budou alespoň změny stavu na onlajny.com.

Včera Změny v týmu - Po sezóně a půl končí v Řisutech útočník Ondřej Hampl.

22.12. Kalla odchází do Kralup - Po čtyřech letech mění své působiště Jiří Kalla, který bude nově nastupovat v Krajské lize za Kralupy.

15.11. Změny v týmu - Tým Řisut opustil po vzájemné dohodě útočník Milan Piovarči.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák