HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Ve středu proti Bílině

Další týdenní pauza je téměř za námi, to znamená, že Řisuty znovu budou hrát druhou ligu. Tentokrát se na domácím ledě představí proti hokejistům Bíliny.

Proti Drakům byli Buldoci v loňské sezóně stoprocentní, se skóre 25:12 totiž brali ze čtyř vzájemných zápasů všech 12 bodů. Letos je však vše jinak. Řisuty nehrají ideálně a to se ukázalo i v zápasech s Bílinou, které oba prohrály. Doma 2:4, venku pak 4:6.

V posledním kole Řisuty cestovaly směrem na sever, konkrétně tedy do Děčína, kde vyzvaly místní Medvědy. Po slušném startu propadly v první třetině a nakonec si odvezly porážku 2:4. Tým již v tomto utkání posílil Michail Potěchin, více posil bude oznámeno v budoucích dnech/týdnech. S týmem dnes znovu trénoval Michal Fortelka, který vynechal zápas s Děčínem kvůli poraněnému ramenu ze zápasu s Trutnovem, s týmem byl také Jiří Kalla.

Bílina sice začala sezónu dobře, v posledních zápasech se jí však vůbec nedaří. Z posledních pěti zápasů mají dokonce vůbec nejhorší formu z celé skupiny západ. Tento zápas také znamená to, že se do Řisut znovu vrátí Petr Kail, tentokrát však v dresu soupeře. Jak již bylo zmíněno, z posledních pěti zápasů má Bílina nejhorší bilanci v soutěži. Postupně prohrála s Jabloncem 1:6, s Kobrou 5:7, v Sokolově 5:8, doma s Trutnovem 3:4 v prodloužení a v posledním kole V Děčíně 3:6.

Poslední zápas Draků:

HC Draci Bílina – HC Děčín 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
: 11. Mála (Kýhos, Hrdlička), 30. Mála (Hrdlička, Polák), 56. Mála (Hrdlička) – 24. Zdvořáček (Kaltenböck, Sladkovský), 27. Zajan (Volráb, Hašek), 27. Sladkovský (Macek, Oliverius), 38. Chmel (Vacek, Faigl), 57. Volráb (Oliverius, Kaltenböck), 60. Oliverius (Volráb, Hašek)
HC Draci Bílina: Michajlov (58. Kurakou) – Polák, Fryč, Jirkovský, Brettschneider, Fučík, Vošta, Kuncl – Hrdlička, Kolíček, Kail – Procházka, Böhm, Gevorkian – Kýhos, Mical, Mála – Doležal, Vykouk

Bodově Draky vedou hlavně tři hráči. František Mála má 31 bodů, (21+10), Vladimír Kýhos 30 (12+18) a třetí je Lukáš Hrdlička s 26 body (5+21).

Jak již bylo zmíněno, Řisuty ani jednou v letošním ročníku druhé ligy nedokázaly Bílinu porazit. V obou případech prohrály o dvě branky. V posledním zápase, který se hrál prvního listopadu Buldoci prohrávali 1:3, skóre však dokázali srovnat na 4:4. Pět minut před koncem však rozhodl Gevorkian, výhru Bíliny potvrdil ještě deset sekund před koncem Kuncl.

HC Draci Bílina – TJ HC Řisuty 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)
: 13. Bohm (Komínek, Procházka), 19. Hrdlička (Kýhos), 19. Doležal (Fučík, Gevorkian), 32. Jirkovský (Procházka, Mical), 56. Gevorkian (Mical, Doležal), 60. Kuncl (Fučík) – 5. Janeček (Kalla), 23. Schildhabel (Keszi, Krpata), 35. Keszi (Kužel, Kos), 54. Fortelka (Kalla, Havelka)

HC Draci Bílina: Odložilík (Kurakou), Fryč, Jirkovský, Brettschnaider, Kolíček, Fučík, Kuncl, Hrdlička, Komínek, Procházka, Bohm, Gevorkian, Kýhos, Mical, Mála, Doležal, Lenart
TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr), Babický, Kužel, Havelka, Bílek, Keller, Petržílka, Zderadička, Krpata, Kos, Keszi, Fortelka, Janeček, Kalla, Hampe, Schildhabel, Kail, Choc

Utkání začíná ve středu v 18:00, Vy jej můžete sledovat buď na zimním stadionu ve Slaném, nebo pomocí online přenosu.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák