TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Na úvod druhé poloviny soutěže do Děčína

Druhá liga západ má za sebou (kromě dvou zápasů) první polovinu. Řisuty jsou stále poslední, za to Děčín se pořád drží v popředí tabulky.

Buldoci chtěli po prohře s Vrchlabím zlepšit svou pověst v Trutnově, jenže tam po solidním výkonu padli vinou branky v předposlední minutě. Nutno dodat, že Řisuty v tomto utkání hrály pouze se sedmi útočníky, kterým v útočné fázi pomáhali Petržílka se Zderadičkou, druhý jmenovaný navíc první branku svého týmu vstřelil sám.

Děčín po skvělém vstupu do sezóny sice trochu ubral z plynu, stále se však pohybuje na předních příčkách, konkrétně na třetí. Pro Medvědy to bude první utkání v prosinci, poslední zápas proti Trutnovu totiž hráli ještě v prosinci a prohráli, stejně jako Řisuty, 3:4, avšak po nájezdech. Tomuto zápasu předcházely ještě dvě prohry. Ve Vrchlabí (1:2) a na Kobře (2:5).

Poslední utkání Děčína:

HC Děčín – HC Trutnov 3:4 sn. (2:1; 1:2; 0:0 – 0:0)
: 8. Chytráček (Zahradník, Fedulov), 22. Zahradník (Fedulov, Bezděk), 31. Smékal (Chytráček, Suvorov), rozh. náj. Chytráček
HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Tenkrát B., Chmel, Vaněk, Molnár (A) – Zajan, Sladkovský, Volráb – Fojt, Faigl, Oliverius © – Chovanec, Chmelař, Vacek R. – Hašek (A), Kopta, Amirov

Děčínští mají v týmu dva z nejvíce bodujících hráčů v celé soutěži. Po čtrnácti kolech byl dokonce první Michal Oliverius, ten měl na kontě 25 bodů za sedm gólů a 18 asistencí, pár míst za ním byl Daniel Volráb s devíti brankami a čtrnácti asistencemi. Jako třetí byl Jaroslav Hašek, ten se jako nejlepší střelec týmu prosadil třináctkrát a k tomu přidal šest gólových nahrávek.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo na stadionu ve Slaném a Buldoci v něm překvapivě zvítězili, když v poslední třetině dorovnali skóre a nakonec dokázali zvítězit na nájezdy.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 4:3 sn. (1:1; 0:1; 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Janeček (Havelka, Fortelka), 50. Schildhabel, 53. Kos (Babický, Kružík), rozh. náj. Babický – 9. Volráb, 31. Chovanec (Kopta), 45. Vacek (Oliverius)

TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Keller, Dostál – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Fortelka, Janeček, Náprstek – Hampl, Kalla, Kail – Schildhabel, Vildumetz, Keszi
HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Hříbal – Chmel, Kaltenböck – Balcar, Loukota – Vacek, Baranek, Hašek (A) – Volráb, Zajan, Amirov – Oliverius ©, Chovanec, Kopta – Chmelař

Utkání začíná zítra v 18:00, Vy jej můžete sledovat buď na zimním stadionu v Děčíně, nebo pomocí online přenosu.

foto: Roman Mareš

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

30.11. Odchody z týmu - Tým v posledních dnech/týdnech opustili dva hráči. Tím prvním je Petr Kail, který šel do Bíliny. Druhým hráčem je zároveň druhý nejlepší střelec Řisut v této sezóně, Petr Janeček, ten zamířil do Francie (Chambéry).

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák