TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina
25. KOLO // 18:00 13.12., ZS Slaný

Z Trutnova s těsnou prohrou

Pouze se čtrnácti hráči do pole vyjeli Buldoci v sobotu do Trutnova a po bojovném výkonu padli 3:4, když rozhodující branku domácí vstřelili minutu před koncem.

Ze začátku zápasu museli zasahovat oba brankáři. Ten domácí proti střele Kosa zakročil betonem, Švihálek na druhé straně chytl do lapačky střelu Aleše Půlpána. Následovalo vyloučení Kužela za hákování a první přesilovka domácích, ta naštěstí pro Buldoky nepřinesla branku. Ve 12. minutě se Vácha nejlépe zorientoval před brankou Řisut a prostřelil Švihálka, puk zastavila tyčka. Výhodu přesilové hry poté dostali také Buldoci, trvala však pouze osmnáct sekund, to byl totiž vyloučen Babický. Do konce třetiny se již nic nestalo, do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Ani ne po dvou minutách druhé části hry byl vyloučen domácí Kastner a v následné přesilovce se dostal do velké šance Ondřej Krpata, jeho backhandová střela skončila na betonu Jeschkeho. A právě Krpata se poté nechal vyprovokovat protihráčem, následně si něco vyříkával s rozhodčím a dostal za to 10 + OK za nesportovní chování. Bude tedy chybět v Děčíně, Řisuty navíc dohrávaly utkání v šesti útočnících. To ale Buldoky nezastavilo. Z pozice útočníka před branku dostal přihrávku od Vyskočila Filip ZDERADIČKA, který šikovně prostrčil puk mezi betony brankáře. Tým Martina Procházky poté přečkal oslabení po vyloučení Fortelky, poté Trutnov udeřil poprvé. U pravého mantinelu zůstal osamocený Jakub Martinec, jehož následná střela z vrcholu kruhu skončila pod horní tyčí Švihálkovy branky.

Znovu se vylučovalo na straně Řisut, tentokrát šel na trestnou lavici Bílek. I v oslabení se dostal do šance Michal Fortelka, trefil však jen pravou tyčku. Bílka na trestnou lavici následoval Dostál a domácí měli k dispozici přesilovku pět na tři, tu sice nevyužili, vteřinu poté, co Bílek vjel na led však ano. Po několika výměnách napřáhl ke střele Ondřej Poul, jeho rána prolétla kolem Švihálka přesně do levého horního rohu jeho klece. Ale i Řisuty měly k dispozici přesilovou hru pět na tři, kterou využily. Po Bílkově střele se před brankou nejlépe zorientoval Matěj KOS, který doklepl puk do sítě. V poslední minutě třetiny byl ještě vyloučen Ivan Záleský za hákování.

Po půl minutě hry ho následoval Vyskočil, ten dostal dvě minuty za nedovolené bránění, o čtyři sekundy byl potrestán domácí Kastner za podražení. Kromě dvou vyloučení se toho až do 52. moc nedělo. Právě v této minutě se deset sekund po začátku trestu pro Hampla prosadil Lukáš Kastner. Buldoci se však nevzdali a dokázali znovu srovnat skóre. Lukáš Kužel převzal puk za vlastní brankou. Vyvezl ho, dostal se přes jednoho domácího hráče a na útočné modré čáře našel Ondřeje HAMPLA. Ten si najel do třetiny Trutnova a mezi kruhy se rozhodl vystřelit, a bylo to správné rozhodnutí, puk zapadl k levé tyči. Již to vypadalo, že se půjde do prodloužení, 66 sekund před koncem třetí třetiny domácí tým rozhodl. Aleš Půlpán se od vlastní branky dostal až před branku Švihálka, kterého prostřelil pod vyrážečkou a rozhodl, že tři body zůstanou v Trutnově.

HC Trutnov – TJ HC Řisuty 4:3 (0:0; 2:2; 2:1)
Branky a nahrávky: 33. Martinec (Suvorov), 36. Poul (Vácha, A.Půlpán), 52. Kastner (Fedulov, Bezděk), 59. A.Půlpán (Vácha, Martinec) – 27. Zderadička (Vyskočil, Kos), 39. Kos (Bílek, Fortelka), 58. Hampl (Oficiálně Dostál, ve skutečnosti Kužel)

HC Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) – Poul (A), Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk, Maacahč – A.Půlpán ©, Zahradník, Chytráček (A), T.Půlpán, Svoboda, Kastner, Smékal, Martinec, Janoušek, Vacek
TJ HC Řisuty: Švihálek (Ilašenko) – Babický (A), Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos ©, Vyskočil, Fortelka, Hampl, Záleský, Choc

3.12. v 10:56 |