TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Znovu proti týmu ze severu

Řisuty se v dalším kole druhé ligy utkají podruhé v řadě s týmem ze severu, tentokrát to však nebude Vrchlabí a doma, ale Trutnov a venku.

Buldoci se stále nacházejí na poslední pozici, tři body za Mostem a hned šest bodů za Dvorem Králové. Navíc je postihla komplikace v odchodu druhého nejlepšího střelce týmu, Petra Janečka, který kývl na nabídku z Francie. V posledním zápase Řisuty podlehly ve Slaném proti HC Stadion Vrchlabí. Do poslední třetiny se sice šlo za nerozhodného stavu, Vrchlabí nakonec vstřelilo dvě branky a zvítězilo 5:2.

Trutnovští jsou osamoceni ve středu tabulky. Na páté Vrchlabí totiž ztrácí osm bodů, Letňany jsou o čtyři pozadu. Z posledních pěti zápasů Trutnov zvítězil ve třech, pokaždé po nájezdech. Stalo se tak proti Mostu (5:4), Jablonci (5:4) a v posledním kole také s Děčínem (4:3). Ostatní dvě utkání Bak prohrál na Kobře (2:5) a doma s Vrchlabím (3:4).

Poslední utkání Trutnova:

HC Děčín – HC Trutnov 3:4 sn. (2:1; 1:2; 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Chytráček (Zahradník, Fedulov), 22. Zahradník (Fedulov, Bezděk), 31. Smékal (Chytráček, Suvorov), rozh. náj. Chytráček
HC Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) – Poul, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk – Svoboda, Martinec, A. Půlpán – T. Půlpán, Zahradník, Chytráček – Smékal, Janoušek, Voženílek

Nejlepší kanonýr v celku Řisut je stále Ondřej Krpata, ten v posledním zápase přidal jednu branku, celkově jich má již 11. Za ním je Michal Fortelka se sedmi zásahy a poté Petr Patyk, ten se v šesti zápasech trefil čtyřikrát.
Asistencím vládne Matěj Kos s deseti, tomu dýchá na záda Tomáš Babický s devíti gólovými přihrávkami. Za nimi je se sedmi Ondřej Hampl.

Nejgólovější hráči Trutnova jsou bratrové, Tomáš Půlpán a Aleš Půlpán, ti mají devět, respektive osm branek na svém kontě. Za nimi je Jakub Martinec se šesti zásahy.
Asistencím vede velezkušený Jan Kolář, na gól v této sezóně nahrál již čtrnáctkrát. Následují ho Aleš Půlpán</> a Lukáš Kastner, oba mají devět nahrávek na gól.

Poslední vzájemné utkání se odehrálo ve Slaném, a Buldoci z něj odešli vítězně, když díky gólu Michala Fortelka zvítězili fotbalovým skóre 1:0.

TJ HC Řisuty – HC Trutnov 1:0 (0:0; 0:0; 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Fortelka (Náprstek, Janeček)
TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Keller, Dostál – Havelka, Bílek – Babický (A), Kužel – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Náprstek, Fortelka, Janeček – Hampl, Kalla, Kail – Záleský, Choc
HC BAK Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) – Poul (A), Vácha – Píša, Fedulov – Suvorov, Suk – Polívka – Půlpán A. ©, Martinec, Kolář – Půlpán T., Kastner, Chytráček (A) – Zahradník, Smékal, Ukhin – Janoušek, Malík, Vacek – Adolf

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák