HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Ze Sokolova s debaklem...

Ve středu se Buldoci vydali na nejdelší výjezd v sezóně, který neskončil vůbec dobře. Řisuty nestačily na Sokolov a prohrály 1:8.

První šance utkání přišla už v páté minutě utkání. Martin Osmík se dostal za obranu a jel sám na Chabra, který skvěle zasáhl. Baník však na další příležitost nemusel čekat ani dvě minuty. Přindišovu ránu z levé strany znovu vyrazil Dominik Chabr. Po vyloučení Kosa se už domácí dostali do vedení. Tomáš Harkabus se v početní výhodě dostal ke kotouči a uklidil jej za záda brankáře. Do konce třetiny se ještě dostali do příležitostí Harkabus a Zadražil, ani jeden nepřekonal Chabra.

Přesně minutu a půl po začátku druhé třetiny domácí zvýšili náskok. Michal Čejka svou pohotovou střelou poslal kotouč za brankovou čáru. V čase 24:00 už to bylo znovu o jednu branku. Ondřej KRPATA se totiž prosadil po přihrávce Petra Patyka. V následující minutě však domácí udeřili hned dvakrát. Nejprve se trefil Roman Kašpar, další branku domácích vsítil Matěj Zadražil. Po brance Zadražila se navíc vystřídali brankáři v brance Buldoků, Chabra nahradil Ilašenko. O tři minuty později měl možnost snížit Petr Patyk, toho však skvěle vychytal střelu lapačkou. Zanedlouho poté byl vyloučen Adam Rulík, hosté však tuto šanci nevyužili a tak po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 4:1.

Baník ze začátku periody ihned tlačil na obranu Řisut a toho využil. Pas od Tomáše Rohana proměnil v pátou branku Sokolova David Hruška. S hosty to mohlo vypadat ihned hůře, po vyloučení Patyka však Baník nedokázal zužitkovat přesilovku. Ilašenko se poté blýskl skvělým zákrokem. Domácí se dostali do protiútoku tři na jednoho a střelu Osmíka gólman Řisut skvěle vychytal. Na následné střely Tomáše Rohana a Tomáše Harkabuse však už nestačil, Sokolov tedy vedl 7:1. Následovalo vyloučení Petra Kaila, ani tentokrát se Baník v přesilovce neprosadil. Tři minuty před koncem znovu přesně zakončil Tomáš Harkabus, který tak dovršil svůj hattrick.

HC Baník Sokolov – TJ HC Řisuty 8:1 (1:0; 3:1; 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Harkabus (Zadražil, Šik), 22. Čejka (Trapl, Šmejc), 25. Kašpar (Račanský), 25. Zadražil (Osmík, Šik), 42. D.Hruška (T.Rohan, Kuběna), 51. T.Rohan (Kuběna, D.Hruška), 53. Harkabus (Zadražil, Šik), 57. Harkabus – 24. Krpata (Patyk)

HC Baník Sokolov: P. Hruška (Fečo) – Přindiš (A), Hohl, Šik ©, Weinhold, Šafář, Rulík, Michálek – Osmík, Harkabus, Zadražil, Kuběna, T. Rohan, D. Hruška, Šmejc, Trapl, Čejka, Račanský, Strunz, Kašpar (A). Trenér: Michal Jäger.
TJ HC Řisuty: Chabr (od 25. min. Ilašenko) – Havelka, Matula, Babický (A), Kužel, Zderadička, Bílek, Petržílka – Krpata, Kos ©, Kalla, Fortelka, Janeček, Kail, Keszi, Patyk, Schildhabel, Hampl. Trenér: Martin Procházka.

8.11. v 20:54 |

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák