HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Dokáží Buldoci prolomit smůlu i venku? Ve středu zavítají do Bíliny

V rámci 14. kola druhé ligy zavítají hokejisté Řisut do Bíliny, kde se utkají s místními Draky.

Bílina je po jedenácti odehraných utkání v této sezóně na sedmé pozici, šest bodů před svým zítřejším soupeřem.

Současný ročník 2. ligy však severočeši nezahájili ideálně. Ve druhém kole podlehli na vlastním ledě 2:7 Děčínu. Poté sice dokázali vyhrát ve Slaném právě nad Řisuty, následovaly však dvě vysoké porážky – 6:10 proti Dvoru Králové a 3:7 v Sokolově. Na začátku října se však svěřenci Miroslava Kanise alespoň trochu výsledkově zvedli. Porazili Letňany, poté podlehli Mostu po samostatných nájezdech. Poté do Bíliny zavítal velice silný Jablonec, který padl 3:6! Poté následovala výhra na Kobře, prohra proti Vrchlabí a porážka Trutnova. V posledním kole jeli Draci do nedalekého Děčína, kde podlehli 0:2.

Po šesti odehraných utkáních vévodil individuálním statistikám Bíliny Vladimír Kýhos, ten si připsal pět branek a čtyři asistence. Za ním byl s osmi body Jakub Komínek (4+4), na třetím místě se umístili hned dva hráči, Jakub Procházka (6+1) a František Mála (3+4). V brance Draků nejvíce chytá Kurakou, který si zároveň proti Buldokům v prvním vzájemném zápase v sezóně připsal první start v seniorském hokeji.

Právě z prvního měření sil Buldoků a Draků vyšli vítězně Draci. Ti po brankách Procházky, Komínka, Krastenicse a Hrdličky zvítězili 4:2, za Řisuty se trefili Adam Keller a Lukáš Kužel.

Poslední utkání Bíliny:

HC Děčín – HC Draci Bílina 2:0 (1:0; 0:0; 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Hašek (Volráb, Zajan), 44. Oliverius (Faigl, Kopta)

HC Draci Bílina: Odložilík (Kurakov) – Polák, Jirkovský, Brettschneider, Fučík, Zicho – Hrdlička, Komínek, Procházka – Böhm, Gevorkian, Kýhos – Mical, Mála, Kopřiva – Lenart

Utkání můžete sledovat ve středu od 18:00 osobně na stadionu v Bílině, nebo pomocí online přenosu.

(foto: Roman Mareš)

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák