HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 18:00 22.11., ZS Kobra

Třetí domácí výhra v řadě!

Buldoci jsou na šňůře tří domácích zápasů bez prohry! Po výhře proti Kobře po nájezdech a Trutnovu proti Děčínu vyhrávají, stejně jako proti Kobře, po samostatných nájezdech.

Domácí utkání začali velkým tlakem, když v prvních třech minutách hosty prakticky nepustili k puku. Několik střel Náprstka, Kužela nebo Bílka pochytal Lavinger v brance Děčína. Po pěti minutách hry se po střele z levé strany dostal k dorážce Zajan, ten mířil mezi betony Švihálka, který zastavil puk betony. Na druhé straně si převzal puk Schildhabel, jehož nebezpečnou střelu gólman skryl do lapačky. Když Řisuty nedokázaly proměnit své šance, tak tak učinili hosté. Daniel Volráb v útočném pásmu obral obránce o puk a s klidnou hlavou prostřelil Švihálka. Buldoci však na sebe nenechali dlouho čekat, za půl minuty bylo vyrovnáno! Havelka projel kolem dvou protihráčů a přenechal puk na Petra JANEČKA, který si jej převzal a střelou na přední tyč překonal Lavingera, 1:1. Do konce třetiny bylo k vidění ještě několik vyloučení a šance Volrába, ten neproměnil a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Druhou třetinu začali domácí aktivně, v tom však museli přestat poté, co byl vyloučen Náprstek za podražení. Následovně se však síly na hřišti srovnaly, když byl vyloučen i hostující Kaltenböck. Přesně třicet sekund po srovnání sil se dostal ke kotouči Schildhabel, který se dostal přes dva obránce a střílel ze skvělé pozice, Lavinger chytl do lapačky. Na přelomu poloviny třetiny si hosté vzali vedení zpět, to když Ondřej Kopta našel před brankou Jana Chovance, kterého střela z první zapadla do sítě. Následoval obrovský tlak, když hosté uzamkli Buldoky ve vlastní třetině. Ve velkých šancích však neproměnili Zajan ani Volráb. Poté byl vyloučen Krpata a vypadalo to s domácími bledě, v dalších gólových příležitostech však neproměnili ani Kopta s Amirov.

Jestli tedy chtěly Řisuty bodovat, tak musely zabrat. Už to vážně nevypadalo dobře, když měli hosté více ze hry a dokonce vstřelili gól na 1:3 pomoci Radima Vacka. Buldoci se však nevzdávají a to prokázali i nyní-
Krešimir SCHILDHABEL si najel na levé křídlo, odkud krásně zakončil do levého horního rohu branky, Lavinger na kotouč nedosáhl. Poté byl vyloučen Fortelka a s nadějemi domácích to nevypadalo dobře. Ani tentokrát však nesložili zbraně. Na pravé straně se ocitl s pukem Daniel Kružík, jehož milimetrový pas našel hokejku Matěje KOSA, který z první překonal brankáře, vyrovnáno! Do konce základní hrací doby se již nic neudálo, šlo se tedy do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení tři na tři si jedinou šanci vytvořili hosté, to když Hašek střílel do šibenice, Švihálek chytá lapačkou. Z té mu však vypadl a dva útočníci Děčína se po něm natahovali, naštěstí nedosáhli, tak se šlo na nájezdy.

Za Řisuty jeli Petr Janeček, Daniel Kružík, Tomáš Babický a Matěj Kos, proměnili poslední tři jmenovaní a právě Matěj KOS vstřelil ten vítězný.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 4:3 sn. (1:1; 0:1; 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Janeček (Havelka, Fortelka), 50. Schildhabel, 53. Kos (Babický, Kružík), rozh. náj. Kos – 9. Volráb, 31. Chovanec (Kopta), 45. Vacek (Oliverius)

TJ HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Keller, Dostál – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Fortelka, Janeček, Náprstek – Hampl, Kalla, Kail – Schildhabel, Vildumetz, Keszi

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Hříbal – Chmel, Kaltenböck – Balcar, Loukota – Vacek, Baranek, Hašek (A) – Volráb, Zajan, Amirov – Oliverius ©, Chovanec, Kopta – Chmelař

25.10. v 21:33 |

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák