HC Baník Sokolov VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 12.9., ZS Sokolov

Po skvělém výkonu těsná výhra nad Trutnovem

Po utrápeném vstupu do tohoto ročníku se Řisuty začínají herně a hlavně výsledkově, po výhře nad Kobrou v prodloužení znovu bodují doma, tentokrát za tři body proti Trutnovu.

Buldoci začali utkání velice aktivně. Nejprve se ve svém prvním zápase za Řisuty dostal ke kotouči Kružík, ten našel na pravé straně volného Náprstka, jehož střela z první skončila na betonu brankáře. Další šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat, necelou minutu poté. Znovu to byl Kružík, kdo se dostal k puku a tentokrát hledal před brankou Matěje Kosa, trefil však jen brusli obránce, od které se přihrávka odrazila směrem na branku, Jeschke se dokázal včas přesunout a na poslední chvíli jej vyrazit. Poté byl vyloučen hostující Lukáš Vácha a Buldoci měli výhodu přesilovky, v té si nedokázali vytvořit žádnou slibnou střeleckou pozici a tak poté museli bránit vlastní oslabení, když byl vyloučen Babický za vysokou hůl. Trutnov si také, podobně jako Řisuty, žádnou šanci nevytvořil a tak bylo po pěti minutách hry skóre stále nerozhodné.

Další příležitost pro domácí přišla na přelomu poloviny třetiny. To si Kalla převzal puk ve středním pásmu a našel Petra Kaila, jehož dělovka z první se jen otřela o levou tyč branky a puk se poté odrazil zpět do hry. Další přesilovce Trutnova se poté musely Řisuty bránit po vyloučení Krpaty za podražení, ani tuto možnost hosté nevyužili. Dvě minuty před první sirénou se Kružík dostal ke kotouči za klecí Trutnova a našel před brankou Babického, ten se snažil obejít brankáře, ten mu v tom však zabránil. Domácí asistent kapitána byl však zároveň udeřen do obličeje a tak Řisuty měly další šanci přesilové hry, ani tentokrát z ní nic nevytěžily.

Druhá třetina začala ve trochu vlažnějším tempu, přesto se do šance dostali domácí. Ve svém prvním střídání v utkání se dostal ke střele ve svém prvním utkání za Řisuty Zderadička, jehož tvrdá rána trefila tyč. Prostřední část hry se odehrávala ve velmi bojovném rytmu, několikrát se muselo přerušit kvůli zranění hráčů, ani jeden tým si nedokázal vytvořit žádnou velkou šanci. V poslední minutě periody byl vyloučen domácí kapitán Matěj Kos za hákování, za necelou minutu poté šel na trestnou lavici také hostující Lukáš Vácha.

Ze začátku závěrečné části hry se k puku v blízkosti branky dostal Janoušek, jeho střela trefila pouze levou tyčku. Zanedlouho později se do protiútoku dostali Janeček s Náprstkem, druhý jmenovaný střílel, Jeschke proti němu dobře vyjel, snížil střelecký úhel a domácí forward nakonec trefil pouze jeho beton. Mírná komplikace pro Buldoky přišla půl minuty poté když byl vyloučen Kalla za vysokou hůl, to je však nezastavilo. Následovala střela Šimona Náprstka, vyraženo brankářem. Ke kotouči se však poté mezi kruhy dostal Michal FORTELKA, jehož střela se otřela o pravou tyčku a zapadla za záda brankáře, 1:0! Neuběhly ani dvě minuty a mohlo být vyrovnáno, rozehrávku obránce vystihl Kastner, který se objevil v jasné gólové situaci, Švihálek však skvěle zasáhl! Řisuty mohly zvýšit své vedení tři minuty před koncem, Kružík po přihrávce Kaila střílel z voleje, brankář vyráží. K odraženému kotouči se poté před brankou dostal Ondřej Hampl, jehož střela mířila přesně do míst, kde byl brankář. Poslední minut sice hráli hosté v šesti hráčích v poli, to jim k vyrovnání nepomohlo.

TJ HC Řisuty – HC BAK Trutnov 1:0 (0:0; 0:0; 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Fortelka (Náprstek, Janeček)

HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Keller, Dostál – Havelka, Bílek – Babický (A), Kužel – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Náprstek, Fortelka, Janeček – Hampl, Kalla, Kail – Záleský, Choc

HC BAK Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) – Poul (A), Vácha – Píša, Fedulov – Suvorov, Suk – Polívka – Půlpán A. ©, Martinec, Kolář – Půlpán T., Kastner, Chytráček (A) – Zahradník, Smékal, Ukhin – Janoušek, Malík, Vacek – Adolf

Řisuty tak slaví druhé vítězství v základní hrací době v sezóně a zakončují první čtvrtinu soutěže na desátém místě, když právě kvůli dnešním dvoum bodům předskočily Letňany, které padly proti Mostu 1:4. Dnešní zápas byl zároveň úspěšnou premiérou Daniela Kružíka, Filipa Zderadičky a Jiřího Švihálka, kteří dnes naskočili do soutěžního utkání za Buldoky poprvé, Švihálek si zároveň připsal čisté konto.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 18:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák