HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 18:00 22.11., ZS Kobra

Po skvělém výkonu těsná výhra nad Trutnovem

Po utrápeném vstupu do tohoto ročníku se Řisuty začínají herně a hlavně výsledkově, po výhře nad Kobrou v prodloužení znovu bodují doma, tentokrát za tři body proti Trutnovu.

Buldoci začali utkání velice aktivně. Nejprve se ve svém prvním zápase za Řisuty dostal ke kotouči Kružík, ten našel na pravé straně volného Náprstka, jehož střela z první skončila na betonu brankáře. Další šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat, necelou minutu poté. Znovu to byl Kružík, kdo se dostal k puku a tentokrát hledal před brankou Matěje Kosa, trefil však jen brusli obránce, od které se přihrávka odrazila směrem na branku, Jeschke se dokázal včas přesunout a na poslední chvíli jej vyrazit. Poté byl vyloučen hostující Lukáš Vácha a Buldoci měli výhodu přesilovky, v té si nedokázali vytvořit žádnou slibnou střeleckou pozici a tak poté museli bránit vlastní oslabení, když byl vyloučen Babický za vysokou hůl. Trutnov si také, podobně jako Řisuty, žádnou šanci nevytvořil a tak bylo po pěti minutách hry skóre stále nerozhodné.

Další příležitost pro domácí přišla na přelomu poloviny třetiny. To si Kalla převzal puk ve středním pásmu a našel Petra Kaila, jehož dělovka z první se jen otřela o levou tyč branky a puk se poté odrazil zpět do hry. Další přesilovce Trutnova se poté musely Řisuty bránit po vyloučení Krpaty za podražení, ani tuto možnost hosté nevyužili. Dvě minuty před první sirénou se Kružík dostal ke kotouči za klecí Trutnova a našel před brankou Babického, ten se snažil obejít brankáře, ten mu v tom však zabránil. Domácí asistent kapitána byl však zároveň udeřen do obličeje a tak Řisuty měly další šanci přesilové hry, ani tentokrát z ní nic nevytěžily.

Druhá třetina začala ve trochu vlažnějším tempu, přesto se do šance dostali domácí. Ve svém prvním střídání v utkání se dostal ke střele ve svém prvním utkání za Řisuty Zderadička, jehož tvrdá rána trefila tyč. Prostřední část hry se odehrávala ve velmi bojovném rytmu, několikrát se muselo přerušit kvůli zranění hráčů, ani jeden tým si nedokázal vytvořit žádnou velkou šanci. V poslední minutě periody byl vyloučen domácí kapitán Matěj Kos za hákování, za necelou minutu poté šel na trestnou lavici také hostující Lukáš Vácha.

Ze začátku závěrečné části hry se k puku v blízkosti branky dostal Janoušek, jeho střela trefila pouze levou tyčku. Zanedlouho později se do protiútoku dostali Janeček s Náprstkem, druhý jmenovaný střílel, Jeschke proti němu dobře vyjel, snížil střelecký úhel a domácí forward nakonec trefil pouze jeho beton. Mírná komplikace pro Buldoky přišla půl minuty poté když byl vyloučen Kalla za vysokou hůl, to je však nezastavilo. Následovala střela Šimona Náprstka, vyraženo brankářem. Ke kotouči se však poté mezi kruhy dostal Michal FORTELKA, jehož střela se otřela o pravou tyčku a zapadla za záda brankáře, 1:0! Neuběhly ani dvě minuty a mohlo být vyrovnáno, rozehrávku obránce vystihl Kastner, který se objevil v jasné gólové situaci, Švihálek však skvěle zasáhl! Řisuty mohly zvýšit své vedení tři minuty před koncem, Kružík po přihrávce Kaila střílel z voleje, brankář vyráží. K odraženému kotouči se poté před brankou dostal Ondřej Hampl, jehož střela mířila přesně do míst, kde byl brankář. Poslední minut sice hráli hosté v šesti hráčích v poli, to jim k vyrovnání nepomohlo.

TJ HC Řisuty – HC BAK Trutnov 1:0 (0:0; 0:0; 1:0)

Branky a nahrávky: 48. Fortelka (Náprstek, Janeček)

HC Řisuty: Švihálek (Chabr) – Keller, Dostál – Havelka, Bílek – Babický (A), Kužel – Petržílka, Zderadička – Krpata, Kos ©, Kružík – Náprstek, Fortelka, Janeček – Hampl, Kalla, Kail – Záleský, Choc

HC BAK Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) – Poul (A), Vácha – Píša, Fedulov – Suvorov, Suk – Polívka – Půlpán A. ©, Martinec, Kolář – Půlpán T., Kastner, Chytráček (A) – Zahradník, Smékal, Ukhin – Janoušek, Malík, Vacek – Adolf

Řisuty tak slaví druhé vítězství v základní hrací době v sezóně a zakončují první čtvrtinu soutěže na desátém místě, když právě kvůli dnešním dvoum bodům předskočily Letňany, které padly proti Mostu 1:4. Dnešní zápas byl zároveň úspěšnou premiérou Daniela Kružíka, Filipa Zderadičky a Jiřího Švihálka, kteří dnes naskočili do soutěžního utkání za Buldoky poprvé, Švihálek si zároveň připsal čisté konto.

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák