HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 18:00 22.11., ZS Kobra

Druhé domácí utkání, druhá domácí prohra

V pátém kole druhé ligy se Řisuty doma střetly s Baníkem Sokolov, se kterým z poslední sezóny měly velice dobrou bilanci, ztratili body pouze jednou na domácím ledě, kdy vyhrály až v prodloužení. V nové sezóně však prohrávají již první zápas, Baníku podlehly 3:6.

Sokolov začal zostra, již po necelých tří minutách obrana domácích nezachytila ne levé straně Trapla, který poslal přesný pas před branku přesně na hokejku Michaela Čejky – 0:1. Buldoci však srovnali stav po necelé minutě, když se po přihrávce Babického trefil Štěpán Bláha, na jehož pokus brankář neměl nárok.

Přesně dvě minuty po vstřelené brance se ocitl v šanci Matěj Kos, ten si položil brankáře na led a prostřelil ho, puk však prosvištěl kolem tyče. V oslabení se poté do samostatného nájezdu na Ilašenka dostal hostující David Hruška, brankář nemusel zasahovat, střela šla vedle. Zanedlouho poté napálil Ondřej Krpata tyčku a z následného protiútoku vstřelili hosté branku. Kašpar z pravé strany našel Rezka, jehož střela překonala Ilašenka – 1:2. Buldoci však znovu nesklonili hlavy a ihned dokázali odpovědět. Po střele Petržílky se dostal k puku Ondřej Krpata, který jej doklepl do branky, 2:2.

Ihned po vhazování byl za vysokou hůl vyloučen kapitán Buldoků a Sokolov tedy hrál v početní výhodě, David Hruška se během ní dostal znovu do nájezdu na branku, kterou znovu netrefil. Dvě minuty poté byl za stejný prohřešek vyloučen tentokrát Janeček a z následující přesilovky hosté skórovali. Miroslav Kuncl se objevil volný před prázdnou brankou a poslal Sokolov do vedení, které bylo navýšené rychle poté díky Martinu Traplovi, který překonal Ilašenka.

Ihned 59 vteřin po úvodním vhazování poslední třetiny Buldoci vstřelili kontaktní branku, když střelu Bláhy Petr Hruška vyrazil jen před sebe, kde byl volný Hampl – 3:4. Domácí poté měli pár šancí na srovnání skóre, ty však nevyužili a tak hosté navýšili své vedení. Nejprve uklízel puk do prázdné branky Roman Kašpar, dvě minuty před koncem dal gól na konečných 3:6 Tomáš Rohan. V posledních vteřinách ještě domácí Šimon Náprstek vyhrál bitku nad hostujícím Přindišem, to však skóre nezměnilo…

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 3:6 (2:2; 0:2; 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Bláha (Babický, Petržílka), 19. Krpata (Petržílka), 41. Hampl (Bláha, Záleský) – 3. Čejka (Trapl, Strunz), 19. Rezek (Kašpar), 26. Kuncl (Hruška, Kuběna), 29. Trapl (Kašpar, Šik), 50. Kašpar (Račanský), 58. Rohan (Hruška, Kuběna)

HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Dostál, Keller – Babický, Bílek – Havelka, Petržílka – Janeček, Kos ©, Krpata – Záleský, Fortelka, Náprstek – Hampl, Kail, Bláha
HC Baník Sokolov: P. Hruška (Fečo) – Přindiš, Kuncl – Šik ©, Michálek – Hohl, Rulík – Weinhold, Šafář – Kuběna, D. Hruška, Rohan – Čejka, Osmík, Strunz – Rubeš, Kašpar, Trapl – Račanský, Pfister, Rezek

Fotogalerie z utkání

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák