HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 18:00 22.11., ZS Kobra

Na závěr přípravy výhra nad silnou Kobrou

Na poslední přípravné utkání jsme se vydali do Prahy, kde jsme změřili síly s místní Kobrou Praha, prvním celkem základní části 2. ligy západ za minulý ročník.

I přes vlažný start bylo v utkání k vidění hned devět branek, první však padla až na začátku 16. minuty, když se po střele z pravé strany trefil David Vyskočil. Vedení nám však nevydrželo dlouho, hned o dvě minuty později vyrovnal Tomáš Matějka po střele z kruhu.

Ani ze začátku druhé třetiny nebylo k vidění příliš šancí, ta první přišla na přelomu 29. a 30. minuty. A hned to byla šance proměněná. V oslabení se dostali do protiútoku Krpata s Kosem, druhý jmenovaná přihrál na Krpatu, jehož blafák položil brankáře na led a naše číslo 31 mohlo v klidu zakončit. Do konce třetiny jsme se dokázali prosadit ještě dvakrát. Do odkryté klece po přihrávce Náprstka zakončoval Janeček, poté se znovu trefil Ondřej Krpata. Stav po prostřední části hry byl tedy 4:1 v náš prospěch.

Start poslední periody jsme však bohužel zaspali. Ihned po minutě za domácí snížil na rozdíl dvou branek Filip Hlinka, který překonal ležícího Ilašenka. Kobra se na dostřel dostala ve 46. minutě po akci dvojice Novák-Hlinka, proti které bezmocný Ilašenko nemohl nic moc dělat. A vyrovnáno bylo osm minut před koncem základní hrací doby. Dominik Šteiner v přesilovce překonal brankáře backhandem pod břevno. V naší přesilové hře se stal obrovský závar před domácí brankou. Bílek byl lehce vedle brány, puk se dostal před čáru. Několik holí o něj začalo bojovat, pár centimetrů chybělo od vstřelené branky. Nakonec Bílek zalehl kotouč a počkal na hvizd rozhodčího. Necelé dvě minuty však bylo rozhodnuto – přesně 100 sekund před koncem utkání se trefil Ondřej Hampl, zvítězili jsme tedy 5:4.

HC Kobra Praha-HC Řisuty 4:5 (1:1; 0:3; 3:1)

Sestava HC Řisuty: Ilašenko (Švihálek) – Havelka, Dostál, Keller, Babický, Bílek F., Kužel, Petržílka – Krpata, Kos ©, Vyskočil, Hampl, Kalla, Záleský, Fortelka, Janeček, Náprstek, Choc, Slánský

Branky HC Řisuty: 16. Vyskočil, 30. Krpata, 33. Janeček, 37. Krpata, 59. Hampl

5.09. v 20:14 |

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák