HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Sezóna 2016-17 nevybočila z průměru posledních let

S dostatečným časovým odstupem přinášíme hodnocení účinkování našeho mužstva v uplynulé sezóně 2016/17 ve druhé národní hokejové lize.

Do sezóny jsme nastupovali s přáním umístit se v osmi-členném pelotonu do čtvrtého místa, což se nám však velmi nepodařilo. Dokonce to v určité fázi soutěže i vypadalo, že vypadneme z umístění, zaručující play-off.

Byť začátek samotné sezóny byl nadějně optimistický (ostatně stejně tak, jako v předchozích letech), konečné 8. místo v tabulce (a zároveň poslední postupové do play-off) mnoho důvodů k radosti nepřineslo.

Zhruba od listopadu jsme opět „upadli“ do průměru a kromě samotného 1. kola play-off jsme předváděli většinou nemastné neslané výkony. Neříkám, že jsme hráli jen špatně – čas od času jsme ukázali, že hokej hrát umíme a předvedli pěkný a bojovný výkon, na druhé straně existují mužstva, která jsme v celé soutěži ani jednou ze čtyřech možných pokusů neporazili a zdálo se, že nastupujeme do některých klání již předem poraženi. Psychika je vůbec naší slabou stránkou, neboť řadu zápasů jsme nezvládli především v hlavě.

Určitou náplastí na naše raněné duše bylo ale play-off. Ačkoliv jsme měli díky umístění po základní části velmi nevýhodné postavení, protože jsme šli proti prvnímu mužstvu skupiny Střed, kterým byl velice zkušený a kvalitní tým Havlíčkova Brodu (pozdější účastník kvalifikace o 1. ligu), naši hokejisté se nečekaně vybičovali k velice kvalitním výkonům a Brodu jsme byli vyrovnaným soupeřem. A tak i přes naše vyřazení jsme nakonec zakončili sezónu v trochu pozitivnějším duchu.

K mužstvu přišel těsně před začátkem soutěže jako trenér Martin Procházka, pro kterého bylo řisutské angažmá jeho prvotinou na postu trenéra vůbec. Postupem času se s touto novou funkcí dobře sžíval a v play-off již kormidloval naši loď tím správným způsobem. Určitě bylo přínosem angažování našeho bývalého dlouholetého hráče Martina Kašáka na post asistenta trenéra, který byl se svou dokonalou znalostí „terénu“ kouči Procházkovi bezesporu velkou pomocí.

Hráčský kádr prošel tradičně před začátkem sezóny třetinovou obměnou, někteří hráči rychle zapadli a osvědčili se, jiní bohužel zklamali. Asi není na místě kohokoliv jmenovat, ať už z té první, či z té druhé skupiny. Vedení si účinkování jednotlivých hráčů vyhodnotilo co do individuálních výkonů, tak i z pohledu přínosu pro kabinu.

Celkově musím bohužel konstatovat, že 13-tá druholigová sezóna v podání HC Řisuty nevybočila z šedého průměru posledních let.

Ivan Záleský, manažer klubu

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák