HC Draci Bílina VS. HC Řisuty
4. KOLO // 18:00 24.8., ZS Bílina

Sezóna 2016-17 nevybočila z průměru posledních let

S dostatečným časovým odstupem přinášíme hodnocení účinkování našeho mužstva v uplynulé sezóně 2016/17 ve druhé národní hokejové lize.

Do sezóny jsme nastupovali s přáním umístit se v osmi-členném pelotonu do čtvrtého místa, což se nám však velmi nepodařilo. Dokonce to v určité fázi soutěže i vypadalo, že vypadneme z umístění, zaručující play-off.

Byť začátek samotné sezóny byl nadějně optimistický (ostatně stejně tak, jako v předchozích letech), konečné 8. místo v tabulce (a zároveň poslední postupové do play-off) mnoho důvodů k radosti nepřineslo.

Zhruba od listopadu jsme opět „upadli“ do průměru a kromě samotného 1. kola play-off jsme předváděli většinou nemastné neslané výkony. Neříkám, že jsme hráli jen špatně – čas od času jsme ukázali, že hokej hrát umíme a předvedli pěkný a bojovný výkon, na druhé straně existují mužstva, která jsme v celé soutěži ani jednou ze čtyřech možných pokusů neporazili a zdálo se, že nastupujeme do některých klání již předem poraženi. Psychika je vůbec naší slabou stránkou, neboť řadu zápasů jsme nezvládli především v hlavě.

Určitou náplastí na naše raněné duše bylo ale play-off. Ačkoliv jsme měli díky umístění po základní části velmi nevýhodné postavení, protože jsme šli proti prvnímu mužstvu skupiny Střed, kterým byl velice zkušený a kvalitní tým Havlíčkova Brodu (pozdější účastník kvalifikace o 1. ligu), naši hokejisté se nečekaně vybičovali k velice kvalitním výkonům a Brodu jsme byli vyrovnaným soupeřem. A tak i přes naše vyřazení jsme nakonec zakončili sezónu v trochu pozitivnějším duchu.

K mužstvu přišel těsně před začátkem soutěže jako trenér Martin Procházka, pro kterého bylo řisutské angažmá jeho prvotinou na postu trenéra vůbec. Postupem času se s touto novou funkcí dobře sžíval a v play-off již kormidloval naši loď tím správným způsobem. Určitě bylo přínosem angažování našeho bývalého dlouholetého hráče Martina Kašáka na post asistenta trenéra, který byl se svou dokonalou znalostí „terénu“ kouči Procházkovi bezesporu velkou pomocí.

Hráčský kádr prošel tradičně před začátkem sezóny třetinovou obměnou, někteří hráči rychle zapadli a osvědčili se, jiní bohužel zklamali. Asi není na místě kohokoliv jmenovat, ať už z té první, či z té druhé skupiny. Vedení si účinkování jednotlivých hráčů vyhodnotilo co do individuálních výkonů, tak i z pohledu přínosu pro kabinu.

Celkově musím bohužel konstatovat, že 13-tá druholigová sezóna v podání HC Řisuty nevybočila z šedého průměru posledních let.

Ivan Záleský, manažer klubu

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák