HC Baník Sokolov VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 12.9., ZS Sokolov

Po dramatickém a vyrovnaném boji smolná prohra

V pořadí čtvrté utkání série s H. Brodem se odehrálo v pátek, 3.3. ve Slaném. Naši borci nastupovali do utkání s evidentní snahou srovnat stav série na 2:2 a i když oslabeni o některé zraněné hráče se od první minuty doslova rvali o výsledek skutečně jako praví buldoci. Soupeř však nezaostával pozadu a tak se hrál velmi pohledný a napínavý hokej. Naši hráči navíc přidali i výbornou defenzivu a tak i přes řadu šancí na obou stranách v první třetině branka nepadla.
Góly však začaly padat ihned na začátku druhé třetiny, kdy nejdříve hosté vstřelili úvodní branku utkání aby Janeček záhy vyrovnal na 1:1. Totéž se stalo v obráceném gardu ve 33 minutě zápasu, kdy jsme se ujali vedení gólem Hegenbarta, ale hosté ještě v téže minutě srovnali stav na 2:2, který vydržel až do konce 2. třetiny.
Ve třetí třetině vrcholil boj o to, kdo strhne vedení na svou stranu a tak byla k vidění vzrušující bitva plná rychlých útoků a tvrdých soubojů. Byli to hosté, kterým se podařilo vstřelit třetí branku. Ale dlouho se neradovali – Janeček srovnal v 52 minutě na 3:3. Tento stav setrval až do konce zápasu a to znamenalo jediné – desetiminutové prodloužení, ve kterém však bylo vidět, že oba soupeři již nechtějí mnoho riskovat a tak se hrálo opatrně s důrazem především na obranu.
Protože ani v prodloužení nepadl rozhodující gól, došlo na nájezdy. To už byla otázka štěstí, které jsme bohužel neměli a tak jsme smolně tento jinak vyrovnaný zápas prohráli.

V sérii tak prohráváme 1:3 a v neděli budeme v H. Bordě bojovat o přežití. Případná prohra by znamenala vyřazení z play-off a konec sezóny.

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 18:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák