Po dramatickém a vyrovnaném boji smolná prohra

V pořadí čtvrté utkání série s H. Brodem se odehrálo v pátek, 3.3. ve Slaném. Naši borci nastupovali do utkání s evidentní snahou srovnat stav série na 2:2 a i když oslabeni o některé zraněné hráče se od první minuty doslova rvali o výsledek skutečně jako praví buldoci. Soupeř však nezaostával pozadu a tak se hrál velmi pohledný a napínavý hokej. Naši hráči navíc přidali i výbornou defenzivu a tak i přes řadu šancí na obou stranách v první třetině branka nepadla.
Góly však začaly padat ihned na začátku druhé třetiny, kdy nejdříve hosté vstřelili úvodní branku utkání aby Janeček záhy vyrovnal na 1:1. Totéž se stalo v obráceném gardu ve 33 minutě zápasu, kdy jsme se ujali vedení gólem Hegenbarta, ale hosté ještě v téže minutě srovnali stav na 2:2, který vydržel až do konce 2. třetiny.
Ve třetí třetině vrcholil boj o to, kdo strhne vedení na svou stranu a tak byla k vidění vzrušující bitva plná rychlých útoků a tvrdých soubojů. Byli to hosté, kterým se podařilo vstřelit třetí branku. Ale dlouho se neradovali – Janeček srovnal v 52 minutě na 3:3. Tento stav setrval až do konce zápasu a to znamenalo jediné – desetiminutové prodloužení, ve kterém však bylo vidět, že oba soupeři již nechtějí mnoho riskovat a tak se hrálo opatrně s důrazem především na obranu.
Protože ani v prodloužení nepadl rozhodující gól, došlo na nájezdy. To už byla otázka štěstí, které jsme bohužel neměli a tak jsme smolně tento jinak vyrovnaný zápas prohráli.

V sérii tak prohráváme 1:3 a v neděli budeme v H. Bordě bojovat o přežití. Případná prohra by znamenala vyřazení z play-off a konec sezóny.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

19.07. Přehled příravných zápasů - Přinášíme rozpis přípravných zápasů před zahájením soutěžních utkání: čtvrtek 11. srpna 19.30 hod Řisuty - Děčín úterý 16. srpna 18.00 hod Děčín - Řisuty čtvrtek 18. srpna 18.00 hod Řisuty - Bílina úterý 23. srpna 19.00 hod Řisuty - Klášterec n.Ohří čtvrtek 1. září 18.00 hod Klášterec n.Ohří - Řisuty úterý 6. září 18.00 hod Bílina - Řisuty

13.07. Nový trenér HC Řisuty - Text aktuality Na základě řady dotazů informujeme, že novým trenérem HC Řisuty pro sezónu 2016/17 se stal Jiří Škubal, trenér licence B. K dohodě mezi vedením TJ HC Řisuty a trenérem Škubalem došlo po rezignaci dosavadního trenéra Jana Novotného.Mezi vedením TJ HC Řisuty a novým trenérem proběhlo několik jednání, která nakonec vyústila ve vzájemnou dohodu o trenérově působení v našem týmu pro nastávající sezónu.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák