HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Skvělý výkon a překvapivé vítězství v Brodě

V sobotu 25. února jsme vyjížděli k prvnímu zápasu osmifinále play-off II. ligy do Havlíčkova Brodu, týmu, který vyhrál po základní části skupinu Střed. Série I. kola se hraje proti veškeré logice na čtyři vítězné zápasy. Po nepříliš povedené základní části jsme dostali velice těžkého soupeře a tak naším cílem bylo odehrát sérii s přetěžkým soupeřem se ctí.
Do zápasu jsme nastoupili v nejsilnějším možném složení a od počátku bylo cítit, že naši chtějí odehrát zápas na hranici svých možností. Nasazení, vůle, obětavost a koletivní výkon byl znát již od počátku. Domácí jsme nepřipustili do očekávaného úvodního tlaku a výborným bruslením jsme soupeře nepouštěli do zakončení. I přes vysoké tempo na obou stranách se hrálo vcelku opatrně a tak první třetina skončila bez branek.
Stejný obraz hry byl k vidění i na počátku druhé třetiny, šance se rodili na obou stranách a když se po pěkné akci druhé formace dostal do úniku Hegenbart, nezaváhal a tvrdou dělovkou pod břevno nás dostal do vedení. Branka jakoby napumpovala do našich hráčů ještě větší energii a odhodlání a touhu po vítězství. V rozmezí 37. a 38. minuty jsme vstřelili další dvě branky a domácí se dostali pro zbytek 2. periody do útlumu. Při odchodu do šaten na ukazateli skóre svítilo krásné a velmi nadějné 0:3.
Očekávali jsme, že domácí vletí do třetí třetiny jako uragán a tak naší snahou bylo dobře bránit a narušovat tlak domácích, který přišel. Domácí na konci přesilové hry snížili na 1:3, vstřelená branka je nabudila a pokračovali v tlaku, který korunovali snížením v 50.té minutě na 2:3. V tu chvíli bylo utkání na vážkách, ale naši borci si za žádnou cenu nechtěli nechat vzít tak skvěle rozehraný zápas. Když v 56 minutě po přihrávce Janečka vstřelil Kolářík náš čtvrtý gól, věřili jsme, že zápas dovecene do úspěšného konce, což se stalo.

Vedeme tedy v sérii překvapivě 1:0 po velice kvalitním výkonu. Bojovnost, bruslení, nasazení, nevypuštěné osobní souboje a kolektivní výkon připravil příjemné překvapení pro všechny fanoušky našich barev. Série ale teprve začala a s pokorou pohlížíme na další zápasy, neboť soupeřova síla je velká.
Další zápasy jdou v rychlém sledu, vždy obden, doma hosty s H. Brodu přivítáme hned v pondělí, 27. února od 18. hodin, k soupeři odjedeme ve středu 1.3. a doma pak opět v pátek 3.3. 2017.
Přijďte naše hokejisty povzdbudit na slánský zimní stadion!

BK Havlíčkův Brod – TJ HC Řisuty 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Naše branky vstřelili: Hegenbart, Borovanský, Náprstek a Kolářík.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák