HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Na lídra tabulky jsme nestačili

V posledním domácím utkání základní části jsme doma přivítali lídra tabulky a vlastně už jistého vítěze letošního ročníku druhé ligy – skupiny Západ, Kobru Praha.
My jsme ještě živili teoretickou šanci odpoutat se od posledního postupového místa pro play-off a vyhnout se tak prvnímu ve skupině Střed -Havlíčkovu Brodu. Utkání jsme začali dobře a s odpovídajícím nasazením. Kobra přistoupila k utkání s vědomím, že už ji nemůže nic sedadit z prvního místa a tak se hrál svižný hokej. A nutno říct, že jsme v první třetině byli soupeři zcela vyrovnaným soupeřem – tomu odpovídal i průběžný stav po první třetině – 1:1.
I ve druhé třetině se hrál otevřený a rychlý hokej, rozdíl ve hře byl v proměňování šancí, když Kobra své využila a naši střelci vyšli naprázdno. Postupem doby však přeci jen začala být znát mírná převaha hostů, kterou dokázali vyjádřit i dvěma góly do naší branky, a tak stav po dvou třetinách byl 1:3 v náš neprospěch.
Rychlé dvě branky hostů v úvodu třetí třetiny pak definititvně zlomily náš odpor a od té doby Kobra zcela opanovala hru. Její hráči postupně přidali ještě další tři branky do naší sítě a tak v jednu chvíli svítilo na ukazateli hrozivých 1:8. V závěru utkání se nám alespoň podařilo trochu upravit dvěma brankami konečný stav na 3:8. Je třeba sportovně přiznat, že na lídra tabulky jsme nestačili a tak jsme touto porážkou definitivně skončili na 8. místě celkové tabulky. Nic na tom nezmění ani poslední utkání základní části ve středu 22.2. v Jablonci.
Do play-off nastoupíme tedy proti vítězi skupiny Střed – H. Brodu a bude to soupeř vskutku těžký. Play-off začínáme 25. února na ledě H. Brodu, doma se představíme v pondělí 27. února od 18. hodin.

TJ HC Řisuty – Kobra Praha 3:8 (1:1, 0:2, 2:5)
Naše branky vstřelili: Borovanský, Janeček, Vyskočil.

20.02. v 18:34 |

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák