HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Cenné tři body z Klatov

V sobotu 11. února jsme zajížděli na led třetích Klatov. Po zlepšeném výkonu z předchozího utkání doma s Vrchlabím jsme doufali, že bychom mohli nějaký ten bodík z horkého klatovského ledu odvézt. Naše přání však trochu zchladil předzápasový pohled na soupisku domácích, která se při extraligové pauze hemžila plzeňskými hráči.
Samotný zápas začal ve vysokém tempu a útoky se valili z jedné strany na druhou. Soupeři jsme byli více než vyrovnaným protivníkem i když na ukazateli skóre svítilo po první třetině hrozivé 3:0 pro domácí, což však nebylo rozhodně odrazem poměru sil na ledě.
Ve druhé třetině jsme začali stejně zodpovědně a v herním projevu jsme začali postupně mít stále více navrch. Branky na sebe nedaly dlouho čekat a tak jsme do kabin po druhé periodě odcházeli za nadějného stavu 2:3.
Ve třetí třetině se zdálo, jako by docházeli domácím trochu síly, naopak, na našich hráčích byla vidět snaha a chuť zápas zvrátit. A tak hned po dvaceti vteřinách Krpata dělovkou pod horní tyč srovnal na 3:3. Od té chvíle se domácí začali bát o výsledek a naopak naši borci chtěli strhnout zápas na svou stranu. V 56 minutě Borovanský vstřelil naši vedoucí branku a při power play domácích pak dílo dokonal kapitá Kos pátou brankou do odkryté klece domácích.
Výborný kolektivní výkon a potřebné tři body do tabulky. Otázkou však je, zda naše herní probuzení nepřichází pozdě, neboť Děčín zle dotírá na naši sedmou pozici s bonusem jednoho zápasu k dobru. Poslední dvě kola tak rozhodnou o našem konečném umístění pro play-off.

HC Klatovy – TJ HC Řisuty 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
Naše branky vstřelili: 2× Kos, Borovanský, Krpata, Hegenbart

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák