Hrací systém letošního ročníku 2. ligy

Hrací systém letošního ročníku 2. ligy

Stručný úvod

Pro druhou hokejovou ligu je bohužel příznačné, že každým rokem se mění její herní systém a tak přinášíme informaci, jaká bude forma soutěže v tomto roce. Pro letošní sezónu 2. ligy jsou družstva rozdělena do 3 skupin. Ve Skupině Západ (naše mužstvo) a Střed je po 10-ti týmech. V naší skupině jsou to tato družstva: Klatovy, Bílina, Klášterec nad Ohří, Sokolov, Děčín, Kobra Praha, Trutnov, Vrchlabí, Jablonec nad Nisou a Řisuty.
V 1. části soutěže se družstva utkají ve skupinách čtyřkolově každý s každým. Ve 2. části pak mužstva, umístěná po 1. části ve skupinách Západ a Střed na 1.-8. místě sehrají celkem 3 kola (osmifinále, čtvrtfinále a semifinále) play-off s tím, že osmifinále se hraje na 4 vítězná utkání, čtvrtfinále a semifinále na 3 vítězná utkání. Pro sestavení dvojic v osmifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo skupiny Západ po základní části hraje s nejhůře umístěným mužstvem ve skupině Střed a obráceně, dále pak druhé nejlepší družstvo Západu s druhým nejhorším družstvem ve skupině Střed atd.
Pro sestavování dvojic ve čtvrtfinále a semifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po 1. části soutěže hraje s družstvem, umístěným po 1. části nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd.
Družstva, umístěná po 1. části ve skupině Západ a Střed na 10. místě se utkají dvoukolově každý s každým s tím, že výsledky utkání z předchozích částí soutěže se nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže na posledním místě, sestupuje do krajské soutěže.
Vítězná družstva ze semifinále (skupiny Západ a Střed) a vítěz moravské skupiny se utkají dvoukolově každý s každým. Vítěz získává právo účasti v první lize.

10.08. v 20:33 | Autor článku

Aktuality

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák