Buldoci si 9 góly urovnali loňské úroky se žďárskými plameny!

Buldoci nasázeli žďárským plamenům 9 gólů, a v tabulce se posunuli na 8.místo!

17.10.2015, sobota, 17:00, ZS Žďár n.Sázavou (9.kolo)

SKLH Žďár nad Sázavou – TJ HC Řisuty 3:9 (1:4, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Kaňka (Kunstmüller, Rašner), 53. Kunstmüller (Kaňka, Staněk), 53. Bureš (Vítek D.) – 7. Brém (Záleský), 9. Slavíček (Kužel, Dostál), 12. Babický (Kalla, Butor), 13. Kos, 22. Náprstek (Slavíček, Kužel), 29. Janeček (Čurda, Kolařík), 36. Záleský (Sedláček), 44. Arnošt (Butor, Kalla), 47. Dostál (Slavíček, Kos).

Vyloučení: 9:8 (18:16)
Využití: 1:2
V oslabení: 0:0
Počet diváků: 463
Počet střel: 25:28

Sestava HC Řisuty:
Ilašenko (Škubal) – Kužel, Dostál, Babický „A“, Sedláček, Muláček, Kolařík, Bílek, Raclavský – Slavíček, Kos ©, Náprstek – Záleský, Brém, Fortelka – Čurda, Janeček, Šilhavý – Arnošt, Butor, Kalla
Trenér: Novotný Jan

Sestava SKLH Žďár n.S.:
Sláma (9.Blažíček) – Staněk „A“, Rašner, Pleva „A“, Vítek M., Smejkal ©, Procházka – Kuntsmüller, Kaňka, Štěpánek – Bureš, Gregar, Krupka – Vítek D., Hron, Střecha T. – Pazourek
Trenér: Sobotka Martin

Nečekané selhání vlastního mančaftu viděli fanoušci Žďáru nad Sázavou. Po dvou třetinách byl stav na výsledkové tabuli 1:7 pro hosty, v průběhu třetí třetiny dokonce 1:9. Hostům se v utkání dařilo téměř vše, nač sáhli, a o devět branek se podělilo hned devět různých hráčů.

Jak se říká i s úroky vrátili hokejisté Řisut týmu Žďáru až přiliš jednoznačné vyřazení v první fázi jarního play-off druhé ligy.

Kapitán Matěj Kos si moc dobře pamatoval na stále ještě letošní tři debakly ve Žďáru.

„To víte, že jsme to měli v hlavě. Někde vzadu to tam bylo," přiznal s tím, že důležité bylo, že dali docela rychlé góly. „Zápas pak měl úplně jiný rozměr, v minulých jsme hned od začátku pod tlakem. Neříkám ale, že na začátku neměli nějaké šance," řekl.

Jeho tým byl pořád vepředu a tím mohl hrát uvolněně. Kos, který byl vyhlášený nellepším hráčem hostů, mínil, že podstatný byl také začátek druhé třetiny, kdy neinkasovali, naopak další branky přidali.

Ohlasy trenérů:

Martin Sobotka (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
„Dnes to byl jeden z nejhorších zápasů za ty čtyři roky,co to trénuju. Dá se říci, že zápas rozhodla první třetina, kdy jsme během šesti minut inkasovali čtyři branky. Ty začátky zápasu se nám nedaří. Je to asi špatnou koncentrací na ta utkání. Není to poprvé, kdy nám to takhle uteklo a budeme to muset nějak řešit.

Ty zápasy musíme hrát od začátku úplně jiným stylem. Ale opět to rozhodují individuální chyby, my jsme z prvních pěti gólů soupeři na čtyři sami nahráli. A to se pak s tím těžko něco dělá a nějak dohání.

Vzhledem k počtu hráčů a zranění Štěpánka, jsme těžko mohli dělat nějaké zásadní změny v sestavě. O přestávce jsme trochu pomíchali s lajnama, ale hned po nástupu ještě v oslabení jsme dostali na 5:1 a tam si myslím, že se zlomilo definitivně. Teď bezprostředně po zápase se to těžko hodnotí, ale budeme se muset nad tím zamyslet a i s hráči si sednout a promluvit, protože tohle opravdu nejde. Dnes můžu pochválit snad jedině Lukáše Bureše, který odvedl dobrou práci.

Mám pocit, že u mnohých z hráčů ten zájem o hru vůbec není, že je jim to jedno, jestli budeme třináctí nebo pátí. Cítím, že tam ta bojovnost a nasazení chybí. Každý by chtěl být jen na tom konci, dát gól, ale udělat něco pro tým, odvádět tvrdou poctivou práci pro mančaft, zabojovat v pásmu, získat puk, rozehrát, důrazně napadat…, to se nikomu nechce. Ale takhle se to nehraje, musíme hrát celá pětka naplno dopředu a naplno dozadu. Jestli tohle se nezlepší a ti kluci to nedokážou, tak bohužel …

Nějaká jména mám a budeme to muset asi nějak doplnit, třeba i mladými kluky ročníku 98, to ať radši hrajou oni. Když to řeknu ze svého pohledu, tak na tohle se dívat nedá a já se na to dívat nechci.“

Jan Novotný (trenér TJ HC Řisuty):
„Hodnocení je pro nás samozřejmě příjemné. Je to super, máme tři body od těžkého soupeře a to nás těší. Ale myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě, protože jsem byli lepší, přehrávali jsme soupeře… Vyšla nám první třetina, což bylo samozřejmě pro vývoj zápasu důležité.

Obával jsem se trochu druhé třetiny, protože vím, že domácí jsou šikovní, tak jsem měl strach, aby nám tam nepadl nějaký blbý gól. Varoval jsem kluky, aby nefaulovali, protože přesilovky Žďár taky hraje dobře. To se nám podařilo a tím, že jsme tu druhou třetinu nedostali gól a ještě jsme naopak přidali další branky, tak to rozhodlo o výsledku.

Třetí třetina už byla jen formalita.“

Autor úvodní fotografie: Vladimír Sýkora

18.10. v 15:53 | Dominik Just

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák