TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Dnes vyzvou Buldoci k hokejové bitvě jindřichohradecký Vajgar!

S kapitánským céčkem vede v letošní sezoně do boje řisutské hokejisty centr prvního útoku Matěj Kos (foto). Inventář klubu je ve svých devětadvaceti letech druhým nejstarším hráčem týmu. Pouze obránce Martin Kašák má v rodném listu nižší číslo narození.

Po dvou porážkách hostí Buldoci v sobotu Jindřichův Hradec, který v minulém kole prohrál v Písku 0:11. „Musí to být jasná výhra, tedy měla by být," prohlásil Kos s vědomím, že další ztráta by byla nepříjemná.

Jeho tým je oproti loňsku silně obměněný a doplněný byl mladičkými hráči z juniorských soutěží. „Rychlost a chuť do hokeje na nich jsou vidět, schází jim ale taktické myšlení. V druhé lize nejde všechno ulítat," poznamenal Kos.

Mezi zkušenými hráči, kteří v létě klub opustili, bylo také jeho hokejové dvojče Tomáš Landa, jenž se už po několikáté vypravil k protinožcům do Austrálie. Nevypadá to, že by se v dohledné době vrátil.

„Myslím, že se to nestane. Jsme spolu pořád v kontaktu a spíš se vypravím já za ním než on za mnou," řekl s nadsázkou řisutský lídr a dodal: „Nějaká doba to byla, co jsme spolu hráli. Život ale jde dál."

Jak bylo zmíněno, kádr Řisut silně omládl a zbyli v něm pouze čtyři starší hráči, na nichž by měla ležet o to větší tíha odpovědnosti. „Sami to asi neutáhneme. Mladí se do toho musí co nejrychleji dostat. Jako kapitán však žádný tlak necítím. Trenér i vedení vidí a vědí, že tým je víc než z poloviny nový, přesto chceme hrát dobrý hokej v první polovině tabulky," uvedl odchovanec Kladna.

Právě spolupráci s Rytíři si pochvaluje. „Konečně to začalo nějak fungovat hned od začátku sezony. V této situaci, kdy máme spoustu mladých, je to každopádně posílení mančaftu a jsme za to rádi," uzavřel Kos.

Sobotní utkání s Jindřichovým Hradcem začíná na zimním stadionu ve Slaném v 17.00 hodin.

Autor: Jiří Nagy (Kladenský deník)
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/…0151002.html

3.10. v 14:28 | Jiří Nagy

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák