HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Dnes vyzvou Buldoci k hokejové bitvě jindřichohradecký Vajgar!

S kapitánským céčkem vede v letošní sezoně do boje řisutské hokejisty centr prvního útoku Matěj Kos (foto). Inventář klubu je ve svých devětadvaceti letech druhým nejstarším hráčem týmu. Pouze obránce Martin Kašák má v rodném listu nižší číslo narození.

Po dvou porážkách hostí Buldoci v sobotu Jindřichův Hradec, který v minulém kole prohrál v Písku 0:11. „Musí to být jasná výhra, tedy měla by být," prohlásil Kos s vědomím, že další ztráta by byla nepříjemná.

Jeho tým je oproti loňsku silně obměněný a doplněný byl mladičkými hráči z juniorských soutěží. „Rychlost a chuť do hokeje na nich jsou vidět, schází jim ale taktické myšlení. V druhé lize nejde všechno ulítat," poznamenal Kos.

Mezi zkušenými hráči, kteří v létě klub opustili, bylo také jeho hokejové dvojče Tomáš Landa, jenž se už po několikáté vypravil k protinožcům do Austrálie. Nevypadá to, že by se v dohledné době vrátil.

„Myslím, že se to nestane. Jsme spolu pořád v kontaktu a spíš se vypravím já za ním než on za mnou," řekl s nadsázkou řisutský lídr a dodal: „Nějaká doba to byla, co jsme spolu hráli. Život ale jde dál."

Jak bylo zmíněno, kádr Řisut silně omládl a zbyli v něm pouze čtyři starší hráči, na nichž by měla ležet o to větší tíha odpovědnosti. „Sami to asi neutáhneme. Mladí se do toho musí co nejrychleji dostat. Jako kapitán však žádný tlak necítím. Trenér i vedení vidí a vědí, že tým je víc než z poloviny nový, přesto chceme hrát dobrý hokej v první polovině tabulky," uvedl odchovanec Kladna.

Právě spolupráci s Rytíři si pochvaluje. „Konečně to začalo nějak fungovat hned od začátku sezony. V této situaci, kdy máme spoustu mladých, je to každopádně posílení mančaftu a jsme za to rádi," uzavřel Kos.

Sobotní utkání s Jindřichovým Hradcem začíná na zimním stadionu ve Slaném v 17.00 hodin.

Autor: Jiří Nagy (Kladenský deník)
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/…0151002.html

3.10. v 14:28 | Jiří Nagy

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák