HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Řisuty v prvním přípravném utkání prohrály výsledkem 7:4!

Řisuty odehrály na ledě děčínských medvědů, první přípravné utkání!

18.08.2015, úterý, 18:00, ZS Děčín

HC Děčín – HC Řisuty 7:4 (1:2, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Vacek R. (Volráb), 25. Buďa (Faigl), 30. Kment, 31. Faigl (Buďa), 46. Rubeš (Buďa, Oliverius), 48. Hašek (Volráb), 57. Rubeš (Volráb, Hašek) – 16. Cukr, 19. Butor (Veselý), 49. Slavíček, 56. Butor (Fortelka)

Vyloučení: 4:1 (8:2)
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Počet diváků: cca 300

Sestava HC Řisuty:
Ilašenko (34. min-Sovák) – Kužel, Muláček, Krejčík, Vacek J., Klíma, Dostál – Raclavský – Slavíček, Čejka, Fortelka – Náprstek, Brém „C“, Cukr – Butor, Veselý, Sladký
Trenér: Novotný Jan

Sestava HC Děčín:
Kácha (Lavinger) – Klement, Molnár, Kaltenböck, Buďa, Kvaček, Michajličenko, Horčička – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius „C“, Rubeš – Bačák, Kment, Fojt – Bejšovec
Trenér: Chládek Karel

Sestřih utkání:
Hokejový tým Řisut vyrazil v úterý 18. srpna 2015, ke svému 1. přípravnému zápasu do severočeského Děčína, vzdáleného více, jak 100 km. Hokejové mužstvo v čele se staronovým koučem Janem Novotným, který se na střídačku řisutského „A“ vrací po roční pauze, přijelo na ZS bez svých stálých hráčů a opor (Kos, Krpata, Sedláček,…), anobrž s „dravými“ mladými hráči, kteří si své místo v mančaftu, musí vybojovati.

Řisutský tým „skládající“ se převážně z mladých hráčů v čele s „novým“ kapitánem řisutských buldoků – Tomášem Brémem, který kvůli „absenci“ některých opor, převzal dočasně kapitánské céčko po bývalém kapitánovi – Jakubu Krausovi, vstoupil do utkání poněkud rozpačitě. Ihned ve čtvrté minutě, vsítil kotouč za záda řisutského brankáře Ilašenka děčínský útočník Radim Vacek. Řisutský tým byl v počátku, v prvních deseti minutách dosti nerozvážný, na hráčích byla znáti nesehranost, i delší zápasová „absence“. Ke konci první třetiny buldoci dokázali vyrovnat (Cukr), vzápětí i otočit stav utkání (Butor), ale ani toto bohužel nestačilo k udržení vedení. Následující dvě periody se „nesly“, téměř v absolutní roli domácího celku. Ačkoli měli řisutští hokejisté v obou třetinách několik šancí na vyrovnání, popřípadě snížení stavu, nedokázali se prosadit. Menší „závar“ brankáři Káchovi, dokázali zavinit svými góly pouze, přesně mířící Tobiáš Slavíček a neméně přesný Vojtěch Butor, který již za buldoky několik zápasů odehrál, konkrétněji v sezóně 2013/14. Po trefě Vojtěcha Butora vstřelil poslední gól zápasů děčínský David Rubeš, a uzavřel zápas s konečným výsledkem 7:4. Děčínští hokejisté, tak poprvé v přípravě dokázali zvítězit, paradoxně až s řisutskými buldoky. Odvetný duel s medvědy z Děčína odehrají buldoci v úterý 8. září 2015, opět na ZS v Děčíně.

K dalšímu přípravnému utkání vyjíždějí Řisuty ihned za dva dny – tedy 20. sprna, kdy se na ledě v Klášterci n. Ohří utkají s místním domácím celkem. Úvodní buly je naplánováno na 19.00 hod!!!

(Autor textu: Dominik Just), (Autor úvodní fotky: Miroslav Zdražil – Děčín)

18.08. v 22:50 | Dominik Just

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák