TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Začíná příprava na druholigovou sezónu 2015 - 2016

3. srpna zahájíme 1. tréninkem na ledě další sezónu HC Řisuty ve druhé hokejové lize. Letošní příprava na novou sezónu se neodehrávala lehce. Vedení klubu, frustrováno fiaskem našeho týmu v uplynulé sezóně, zakončené tristním vystoupením v play-off, sbíralo dlouhou dobu potřebné úsilí k tomu, aby zmobilizovalo organizaci do další sezóny.

A nutno konstatovat, že hned na počátku jsme museli po loňském velkém rozladění řešit obsazení postu trenéra. Při našem rozhodování zvítězila osvědčená jistota a tak jsme tuto pozici nabídli již potřetí v novodobé řisutské hokejové historii ostřílenému trenérovi, který má s řisutským hokejem velké zkušenosti, tedy Honzovi Novotnému. Od tohoto rozhodnutí očekáváme, že v týmu bude pokračovat pro HC Řisuty toliko vlastní styl – tedy disciplína, řád a zodpovědný přístup všech.

V realizačním týmu, stejně tak jako ve vedení klubu ani letos nedochází k žádným zásadním změnám. Tento fakt je známkou skutečnosti, že vedení klubu bude i nadále pokračovat v kontinuální práci a dlouhodobém zaměření klubu.

Hráčský kádr dozná pro nastávající sezónu větších změn, než bylo zvykem v předchozích sezónách a snad i než bychom si přáli. Na základě objektivních skutečností a zejména v souvislosti s ukončením aktivit některých dlouholetých opor, se vedení rozhodlo pro omlazení hráčského kádru a to i za cenu rizika, že nebudeme dosahovat takových výsledků, jako jsme byli v uplynulých letech převážně zvyklí. Tvorba mužstva bude proto v přípravě trvat delší dobu. Jednoduše řečeno, nastal čas pro určitou přestavbu hráčského kádru.

Jako klišé se může jevit konstatování, že i letos doufáme v užší spolupráci především s kladenským hokejem. Ostatně, k častějším kontaktům letos najisto dojde, protože celou přípravu až do začátku oficiální sezóny, která začíná 1. kolem 12. září, budeme trávit vzhledem k rekonstrukci chladícího zařízení na ZS ve Slaném, v prostorách zimního stadionu na Kladně.

Naším přáním bude, abychom si po nepovedené loňské sezóně, která byla paradoxně desátá jubilejní ve II. lize v řadě, napravili reputaci a naši věrní fanoušci si našli pravidelnou cestu na naše domácí zápasy. Věříme, že odměnou jim bude pohledný a atraktivní hokej.

Ivan Záleský, manažer

27.07. v 12:05 | HC Řisuty

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák