HC Draci Bílina VS. TJ HC Řisuty
36. KOLO // 17:30 27.1., ZS Bílina

Začíná příprava na druholigovou sezónu 2015 - 2016

3. srpna zahájíme 1. tréninkem na ledě další sezónu HC Řisuty ve druhé hokejové lize. Letošní příprava na novou sezónu se neodehrávala lehce. Vedení klubu, frustrováno fiaskem našeho týmu v uplynulé sezóně, zakončené tristním vystoupením v play-off, sbíralo dlouhou dobu potřebné úsilí k tomu, aby zmobilizovalo organizaci do další sezóny.

A nutno konstatovat, že hned na počátku jsme museli po loňském velkém rozladění řešit obsazení postu trenéra. Při našem rozhodování zvítězila osvědčená jistota a tak jsme tuto pozici nabídli již potřetí v novodobé řisutské hokejové historii ostřílenému trenérovi, který má s řisutským hokejem velké zkušenosti, tedy Honzovi Novotnému. Od tohoto rozhodnutí očekáváme, že v týmu bude pokračovat pro HC Řisuty toliko vlastní styl – tedy disciplína, řád a zodpovědný přístup všech.

V realizačním týmu, stejně tak jako ve vedení klubu ani letos nedochází k žádným zásadním změnám. Tento fakt je známkou skutečnosti, že vedení klubu bude i nadále pokračovat v kontinuální práci a dlouhodobém zaměření klubu.

Hráčský kádr dozná pro nastávající sezónu větších změn, než bylo zvykem v předchozích sezónách a snad i než bychom si přáli. Na základě objektivních skutečností a zejména v souvislosti s ukončením aktivit některých dlouholetých opor, se vedení rozhodlo pro omlazení hráčského kádru a to i za cenu rizika, že nebudeme dosahovat takových výsledků, jako jsme byli v uplynulých letech převážně zvyklí. Tvorba mužstva bude proto v přípravě trvat delší dobu. Jednoduše řečeno, nastal čas pro určitou přestavbu hráčského kádru.

Jako klišé se může jevit konstatování, že i letos doufáme v užší spolupráci především s kladenským hokejem. Ostatně, k častějším kontaktům letos najisto dojde, protože celou přípravu až do začátku oficiální sezóny, která začíná 1. kolem 12. září, budeme trávit vzhledem k rekonstrukci chladícího zařízení na ZS ve Slaném, v prostorách zimního stadionu na Kladně.

Naším přáním bude, abychom si po nepovedené loňské sezóně, která byla paradoxně desátá jubilejní ve II. lize v řadě, napravili reputaci a naši věrní fanoušci si našli pravidelnou cestu na naše domácí zápasy. Věříme, že odměnou jim bude pohledný a atraktivní hokej.

Ivan Záleský, manažer

27.07. v 12:05 | HC Řisuty

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák