TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI

Model druhé ligy?

Model II. ligy pro příští sezónu 2015/16 zůstává stále neznámy

Fanoušci třetí nejvyšší soutěže jistě napjatě čekají na blížící se aktiv zástupců druholigových klubů, na němž by se měl definitivně ujasnit model pro následující sezonu. Ještě před tím ale musí osmadvacet účastníků zaslat startovné s přihláškou. „Termín byl stanoven na 1. června a hned následující den se sejde sportovní oddělení s STK. Tam se rozhodne o tom, jak bude druhá liga vypadat,“ říká viceprezident Výkonného výboru ČSLH Miloslav Šeba.

Klíčové bude především to, kolik klubů nakonec zaplatí startovné a podá přihlášku. „Podle toho pak uvidíme, jaká je situace. Některé kluby totiž mohou mít problémy, i když o žádných nevíme,“ říká Šeba s tím, že o termínu následného aktivu bude mít jasno v pondělí 2. června na poradě sportovního oddělení s STK, kde se bude řešit model soutěže pro následující ročník 2015–16.

„Máme tady snad třicet návrhů a každý je jiný. Některé názory jsou maximalistické, jinde zase chtějí odehrát hrozně málo utkání. Jsme toho názoru, že musíme vybrat takový ten střed, aby to nebylo vysloveně jako první liga. Chceme jít cestou, aby to bylo pro druholigové kluby únosné finančně a přijatelné pro všechny,“ sděluje Šeba s tím, že o složení skupin se teprve rozhodne.

Sestupující Klatovy a Karviná mají šanci, záleží na počtu přihlášek

„Nejpravděpodob­nějšími variantami jsou tři skupiny po deseti, nebo dvě skupiny se stejným počtem účastníků,“ přiznává Miloslav Šeba. „Bude rozhodující počet týmů, které se přihlásí a počet týmů, které mají právo v soutěži startovat. Podle toho pak zvolíme, kolik týmů bude soutěž hrát.“ Šanci zúčastnit se následující sezony druhé ligy by pak mohly dostat i sestupující mančafty.

„Záleží na složení skupin. Kdyby byly tři skupiny, pak by tam za určitých podmínek mohly působit. Podle počtu účastníků se rozhodne, jestli pak sestupující dostanou nabídku nebo ne,“ prozrazuje dál viceprezident Výkonného výboru ČSLH, který se zároveň angažuje v druholigové pražské Kobře. „Chceme vytvořit model, který má být přijatelný pro všechny kluby,“ zdůrazňuje.

Návrh Trutnova? To je nesmysl! Připomínalo by to krajský přebor

Už v předchozích týdnech se na internetu objevily návrhy některých klubů, reálné i méně reálné. „Pár jich bylo dobrých, třeba od Děčína či Žďáru nad Sázavou,“ hlásí Šeba. Naopak model Trutnova, který navrhuje pět divizí po šesti klubech, důrazně odmítá. „To je nesmysl! Připomínalo by to krajský přebor a do toho by nikdo nešel,“ má jasno Šeba, jenž věří v rozumné řešení.

„Snad se dobereme k tomu, abychom zvolili soutěž, která bude přijatelná úplně pro všechny. Ať už důvodu nákladů či cestování,“ uzavírá Šeba. Fanoušci třetí nejvyšší soutěže tak musejí na verdikt čekat minimálně do pondělí 2. června, s jistotou však v příštím ročníku neuvidí skupiny s jedenácti a sedmnácti mančafty. Ale nechme se překvapit, jak to všechno nakonec bude…

Právo účasti v druholigové sezoně 2015–16 mají tyto kluby:

Sokolov, Klášterec nad Ohří, Děčín, Bílina, Řisuty, Jablonec, Trutnov, Vrchlabí, Kobra Praha, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, Technika Brno, Moravské Budějovice, Kolín, Nymburk, Hodonín, Vsetín, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, Poruba, Frýdek-Místek, Valašské Meziříčí, Břeclav.

(Převzato z webových stránek: http://www.hokej.cz/…upin/5008081)

4.06. v 22:15 | Dominik Just, Adam Bagar

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák